נתניהו:
"אלמלא הגדר היתה הצפה של מסתננים"

ראש הממשלה נאם בדימונה והסביר כי הגדר שהוקמה בגבול סיני הסירה איומים מישראל. "היינו עומדים בפני מתקפות גורמי טרור בסיני''.

ערוץ 7 , ד' בניסן תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (שלישי) בוועידת הנגב בדימונה, ואמר כי הגדר שנבנתה לאורך הגבול עם סיני סיכלה איומים משמעותיים על מדינת ישראל.

"אלמלא הגדר, היינו עומדים חלילה בפני שוקת שבורה - מתקפות של גורמי טרור בסיני, והדבר הנורא ביותר הוא הצפה של מסתננים בלתי חוקיים מאפריקה", אמר נתניהו.

"איך היינו מבטיחים מדינה יהודית ודמוקרטית עם 100-50 אלף מסתננים לשנה? ייתכן שמספרם היה מגיע גם למיליון וחצי. אפשר היה לסגור את הבסטה, אבל לא סגרנו את הבסטה".

לדברי ראש הממשלה, "ישראל מוקפת במאחזים של האיסלאם הקיצוני ואנו מצווים לשמור על גבולותינו. השלמנו מבצע אדירים - בניית גדר לאורך 200 קילומטר בגבול סיני. הייתה התנגדות עזה לרעיון של גדר מעזה עד אילת. אמרו שזה עולה המון כסף, מי יודע אם זה יעבוד - אבל אני האמנתי בזה".

אישה שישבה בקהל התפרצה לעבר נתניהו וצעקה לעברו "אתה חונק את דימונה. בדימונה לא שמים על האנשים... תשקיעו את הכסף בערים הקיימות, לא בערים חדשות". בתגובה פצח הקהל במחיאות כפיים וקרא קריאות תמיכה בראש הממשלה.