שחר סטרוג ז''ל
שחר סטרוג ז''ל צילום: דובר צה"ל

המשטרה הצבאית עצרה הבוקר (רביעי) לחקירה את הלוחם ביחידת העילית ''דובדבן'' החשוד כי שיחק אתמול עם נשקו האישי ופלט כדור שגרם למותו של חברו, סמל שחר סטרוג ז"ל.

שני הלוחמים ישבו בחדרם כאשר אחד הלוחמים, על פי החשד, שיחק עם אקדחו ופלט ממנו כדור אחד.

הכדור פגע בחזהו של חברו שישב מולו בחדר ופצע אותו קשה. אמבולנס צה"לי פינה את הלוחם במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים שם כאמור נכשלו המאמצים להשאירו בחיים ונקבע מותו.

סטרוג ז"ל, בן 20 מגבעתיים, יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הנחה על הקמת ועדת חקירה להפקת לקחים מהאירוע בראשות מפקד "עוצבת השרון", אלוף-משנה בצלאל שנייד.

אתמול התמוטטה חיילת המשרתת בבסיס הטירונות זיקים שבדרום הארץ באופן פתאומי מסיבה שטרם התבררה. חבריה ליחידה העניקו לה עזרה ראשונה ובהמשך היא פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון, כשמצבה מוגדר קשה.

מבית החולים נמסר כי היא עברה החייאה ופונתה ליחידה לטיפול נמרץ נשימתי. "מד"א ביצעו טיפול החייאתי ופינו אותה מיידית. בבית החולים החיילת טופלה על ידי צוות רב מקצועי, יוצבה על ידי טיפול נמרץ ולאחר הדמיה ואבחון הועברה להמשך טיפול במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ נשמתי".