שרת המשפטים, איילת שקד, העזה להעלות בשידור טלוויזיוני – ומיוזמתה החופשית – את העובדה שגברים רבים נפגעים מעלילות שמעלילות עליהן נשים.

"ארגוני הנשים" מיהרו לנזוף בה על הפרת כלל בלתי כתוב, לפיו יש להכחיש את קיומה של התופעה ואין לאפשר כלל שיח ציבורי בנושא.

הדבר אירע ביום שישי שעבר, כאשר שרת המשפטים התארחה בתוכנית הטלוויזיה בהנחיית אייל ברקוביץ' ואופירה אסייג. לקראת סיום הראיון, שאל אותה ברקוביץ' לגבי הפגיעה בגברים מתגרשים בבתי המשפט למשפחה – וזאת למרות מחאתה של אסייג, שאמרה שזה דווקא "נהדר" שבתי המשפט "הולכים לטובת האישה".

השרה אמרה שהיא מודעת לנושא והוסיפה שאחת הבעיות בתחום זה היא עלילות השווא של נשים נגד גברים. היא סיפרה כי נקטה צעדים כדי לשנות הנחיה של הפרקליטות אשר גרסה כי אין להעמיד לדין נשים מעלילות. לכל אורך הראיון ניכר היה שכולם מודעים לכך שהם מדברים על נושא "אסור": ברקוביץ' אמר שהוא רוצה לדבר על בעיית "הסחבת" למרות שלא על כך דיבר בפועל, ואסייג ניסתה בשלב מסוים לנווט את השיחה לכיוון של פרשת המסרונים.

שדולת הנשים מיסודה של הקרן לישראל חדשה מיהרה למחות על כך ששקד העזה לדבר על נושא העלילות ולהכיר בקיומו. לצורך כך גויסה התוכנית הפמיניסטית "עושים צהריים" בגלי צה"ל, ודוברת מטעם השדולה נזפה בשרה על התנהגותה.

השרה הגיבה ואמרה שהיא "פועלת רבות למען נשים ולא זקוקה להטפות מוסר בשל משפט כזה או אחר שאמרה בראיון שבא בתגובה לשאלה שנשאלה".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.