יהונתן גפן
יהונתן גפן צילום: Tomer Neuberg/Flash90

המשורר יהונתן גפן מייצר סערה חדשה לאחר שאמר גפן בראיון לחדשות 2 כי הוא מבין לליבם של אנשים ההופכים לשהידים.

"אם 50 שנה, כל יום, היו דופקים לי על הדלת ובאים עם העוזי לתוך הבית שלי, אם הילדים שלי היו נעצרים על בסיס יומי. אני יכול להבין אותם. המתאבד הראשון היה יהודי והוא היה שמשון הגיבור. אני לא יודע לכמה טירוף אתה יכול להגיע כשאתה 50 שנה פליט", טען גפן.

הוא התייחס למעצר המחבלת עאהד מנבי סאלח תמימי שבעבר הביע הזדהות עימה ונאלץ להתנצל על כך. "היא ראויה להערכה גדולה ביותר, גם הפלסטינים מחפשים טרומפלדור משלהם, מישהו מהם. אם היה שכל, ואם פניו של נתניהו היו לשלום, הוא היה אומר: 'יש לי הערכה לילדה הזאת, שבאומץ רב סטרה לחייל. אני אישית נגד סטירות לחיילים".

נזכיר כי רק לפני חודשיים התנצל גפן על השיר הקצר אותו כתב בדף הפייסבוק שלו, בו השווה בין המחבלת הפלסטינית תמימי לחנה סנש ואנה פרנק.

במהלך הופעה שנערכה בבית שפירא בפתח תקווה אמר גפן ביחס לכך, "עצם זה שהבאתי את אנה פרנק וחנה סנש לסיפור הזה זו הייתה טעות, ואני מתנצל עליה מכל לבי".

מעל לשיר שכתב העלה גפן תמונה בה נראית תמימי מכה את הקצין. "ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא וכשקצין ישראל גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה. היא נולדה לתוך זה ובסטירה הזאת היו חמישים שנה של כיבוש והשפלות. וביום שבו יסופר סיפור המאבק את, אהד תמימי, אדומה השיער, כמו דוד שסטר לגולית, תהיי באותה שורה עם ז'אן דארק, חנה סנש ואנה פרנק", כתב גפן.

בעקבות הדברים הורה שר הביטחון ליברמן למפקד גלי צה"ל שלא להשמיע בתחנה את שיריו של גפן, אך היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי ההנחייה ניתנה בחוסר סמכות.

ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו, בעקבות הידיעה על התנצלותו של גפן, "מודה ועוזב ירוחם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו