טקס המצטיינים
טקס המצטיינים צילום: דובר צה"ל

בחטיבה המרחבית יהודה נערך אתמול (חמישי) טקס מצטייני יום העצמאות בנוכחות כלל גופי הביטחון בגזרה, מכוחות צה״ל ומטה החטיבה המרחבית ועד מגוון כוחות הביטחון האזרחיים הפועלים במרחב, בהם רבש״צים, קב״טים, מאבטחים ומוקדני מוקדי הביטחון.

מפקד החטיבה המרחבית ״יהודה״, אל״ם איציק כהן, העניק תעודות לאנשי כוחות הביטחון המצטיינים בשנת ה-70 למדינת ישראל, אזרחים וחיילים.

האירוע מבטא באופן מיטבי את הקשר ההדוק של הצבא עם ההתיישבות ושילוב הזרועות אשר קיים בגזרה עם גורמי הביטחון האזרחיים ב-30 שנות קיומה של החטיבה.

נדב צחור, מנהל אגף הביטחון במוא''ז הר-חברון, אמר בטקס כי ״חודש לפני שנחגוג כולנו בלב נרגש 70 שנות עצמאות מחודשת על אדמתה של ארץ ישראל, ארץ ישראל אשר עליה חלמו הורינו עת היו עוד על אדמת ניכר נתונים לפוגרומים ותלאות,מתכנסים כולנו - צבא, משטרה, אנשי הביטחון האזרחי ותושבי מרחב יהודה, בנחת, בבטחה, על אדמת ארץ ישראל, בה צעדו זקופים אבות האומה, דרך בה צעדו רבים לפנינו, דרך אותה המשיכו לסלול הורינו, הדרך בה אנו צועדים יחד, הדרך אותה אנו סוללים לילדינו ולבאים אחרינו״.

המח''ט אל''ם כהן אמר כי ״זאת ההזמנות שלי להביע את מלוא הערכתי למצטייני החטיבה המרחבית ׳יהודה׳, לוחמים, רבש''צים ומאבטחים אזרחיים ולהגיד לכם תודה״.

״מזה כשנה ושמונה חודשים, מאז כניסתי לתפקיד אני נמצא במסע מרתק, צירוף גאווה ותחושת שליחות אמיתית אחר ההיסטוריה של חטיבת יהודה מאז הקמתה. נפגשתי עם המפקדים והסיפורים, עם האירועים המבצעיים, עם ההצלחות והאכזבות.

''נפגשתי עם משפחות שאיבדו את היקר להן מכל ואשר דם יקיריהן נספג בחבל ארץ זה, אבל יותר מכול פגשתי התיישבות מחבקת אשר בוטחת בצבא ההגנה לישראל״, הוסיף מפקד חטיבת יהודה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו