שקד ובולטון (במרכז) יחד בניו יורק
שקד ובולטון (במרכז) יחד בניו יורקצילום: אלירן אהרון

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) מברכת הבוקר (שישי) על מינויו של ג'ון בולטון ליועץ לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

''הנשיא טראמפ ממשיך למנות ידידי אמת של ישראל לתפקידים בכירים", אמרה שקד. ''ג'ון בולטון הוא אחד הבולטים שבהם. מינוי מצוין, בולטון עם ניסיון רב וחשיבה מקורית''.

לדברי שקד, ''ממשל טראמפ הולך ומתברר כממשל הכי אוהד ישראל מאי פעם''.

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) אמר כי מדובר ב''מינוי נהדר של השגריר ג'ון בולטון, מומחה ביטחוני יוצא דופן, דיפלומט מומחה וידיד נאמן של ישראל''.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב על מינויו של בולטון ואמר לרשת ב' כי "הוא ידיד ישראל שנים רבות, ובעל ידע רב בענייני המדינה".

לגבי ההשלכות על הסכם הגרעין אמר דנון "בסוף טראמפ יצטרך להחליט לבדו. אבל אם מסתכלים על הצוות שיהיה איתו בחדר, רואים שישנם אנשים שהביעו עמדות מאוד ברורות נגד ההסכם".

סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח''כ ד"ר מייקל אורן (כולנו), אמר כי "המינוי של ג'ון בולטון לתפקיד היועץ לביטחון לאומי מהווה מסר חד משמעי לאיראן - ימיו של ההסכם הגרעיני הגרוע במתכונתו הנוכחית מתקרבים לקיצם. בולטון ידוע כשונא ההסכם", אמר אורן.

''בנוסף לכך, כוונותיו של טראמפ לסלול אימפריה ים תיכונית מעל ישראל תבלם על ידי היועץ החדש. לגבי המו"מ עם הפלסטינים, מעתה ואליך אבו מאזן יצטרך לחשוב פעמיים לפני שהוא מחליט לירוק בפני הנשיא טראמפ או נציגיו", הוסיף סגן השר.

כאמור, טראמפ הודיע לפנות בוקר כי הוא מדיח את היועץ לביטחון לאומי שלו, הגנרל ה.ר מקמאסטר, שיוחלף על ידי ג'ון בולטון, לשעבר שגריר ארה"ב באו"ם. הוא נחשב לאחד מתומכיה הגדולים של ישראל ולמתנגד להסכם הגרעין עם איראן.