'המסר של הרבי לנתניהו - נבואה להיום'

ידידו האישי של רה"מ, הרב נחשון, מספר על הקשר המיוחד בין הרבי מלובביץ' לנתניהו, ההבטחות שקוימו ומתקיימות גם היום תוך מבט לעתיד.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"ח

בראיון לערוץ 7 מספר הרב דוד נחשון על התחושות שהובילו אותו לבקר את ראש הממשלה, נתניהו, ולחזק את ידיו לנוכח המתקפות שהוא עובר, וגם כאן, כצפוי, הדברים קשורים באופן ישיר לרבי מלובביץ'.

"נתניהו עובר לאורך כל השנים, מתקפות פרועות ללא הרף והרגשתי צורך, כידיד נפש, לעודד אותו", אומר הרב נחשון וקובע כי נתניהו שואב את כוחו מהרבי מליובוויטש.
הרב נחשון מספר שבפעם הראשונה הביא הרב נחשון את נתניהו אל הרבי, בשמחת תורה תשמ"ה, יחד עם שמריה הראל, פקודו של ביבי מהצבא.
מאז, הביא הרב נחשון את נתניהו, פעמים רבות נוספות ובמפגשים אלו, מספר הרב נחשון, התייחס הרבי והתבטא כלפיו באופן מיוחד ונדיר.

"תמיד כשביבי הגיע לרבי היחס היה יוצא מהכלל. ראו שהאהבה נשפכת שם. הרבי הקרין כלפיו אהבה גדולה וראו תמיד את הביטחון שיש לרבי בכך שהוא ינהג בקו הנכון והרבי סמך עליו. באחת הפעמים, בהושענא רבה, הוא (נתניהו) חשב לעלות לארץ ולהיכנס לקלחת הפוליטית והרבי מאוד רצה שהוא יישאר בתפקידו באו"ם. הרבי מאוד סמך עליו שם. לא היה מי שיעשה את העבודה כמוהו. הרבי הביע את זאת בצורה הכי בולטת והוא נשאר לעוד תקופה מסוימת ואחר כך החליט לעלות, וכשהוא הודיע שבכל זאת הוא מגיע לארץ הרבי שלח לו מכתב חם שעבר דרכי, שם הוא מדבר על העלייה לארץ הקודש וכל החיזוקים הקשורים בעניין זה".

מוסיף הרב נחשון ומספר על פרט מפורסם נוסף בקשר בין נתניהו לרבי. "באותם ימים לכבוד העלייה לקחתי אותו לרבי. זה היה בב' אייר תשמ"ח, ושם הרבי אמר לו דברים מפורשים, כעין נבואה. הוא דיבר אתו על העתיד, על מה שהוא עומד לעבור כשהוא יעלה לכאן לארץ".

במפגש זה קובע הרבי באוזני נתניהו כי יהיה עליו "להתאבק עם 119 אנשים. בוודאי לא תתרשם מזה כיוון שהקב"ה לצד הזה" ובהמשך בירך אותו הרבי. הרב נחשון סבור שהדברים הם כנבואה לעת הזו. "מהרגע הראשון שהוא נכנס ועד היום צריך לקחת את הוידאו הזה ולהזכיר, ומדי פעם אני מראה את זה לביבי ומזכיר לו שהנה הנבואה של נביא הדור שאומר בדיוק איך יהיה המצב הקבוע שלך בארץ".

במפגש זה אמר הרבי לנתניהו כי עליו להמשיך בקו אותו נקט החל מנאומו הראשון באו"ם והעיר לו כי יהיה עליו לקשוט עצמו לפני אחרים ובדרך אגב העיר שהוא מקווה שנתניהו לא יקפיד עליו שהוא אומר את הדברים ברבים. נתניהו מצידו משיב לרבי ומבטיח להמשיך בדיוק בקו זה וקובע "קלטתי היטב את המסר של הרבי".

בהמשך הדברים מודה נתניהו לרבי על "ההזדמנויות הרבות שנתת לי לבוא ולהיעזר בך, לזכות ולקבל את הסיוע הגדול, הנפשי, שאתה נותן לי. לא רק לי, לכל עם ישראל" והרבי משיב ואומר שהוא רק בתחילת המעשה שלו. נתניהו מבטיח לחזור ולהגיע לביקורים אצל הרב.

הרב נחשון נשאל אם מאז הגעת נתניהו לארץ וכניסתו לקלחת הפוליטית היו לו דברי ביקורת על מהלכיו של נתניהו, והוא משיב כי מטבע הדברים בין ידידים כאחים, כהגדרתו, "ברור שאת מה שיש בינינו אמרתי, ובחלק מהדברים הייתה אוזן קשבת בהחלט".

הקשר עם הרבי נמשך גם לאחר שנתניהו עזב את כהונתו באו"ם והרב נחשון מספר כיצד הביא את נתניהו לרבי בר"ח כסליו תשנ"א, לפני מלחמת המפרץ, "זו הייתה שנה שבה הרבי דיבר הרבה על השנה שבה המשיח נגלה בה, והרבי דיבר עם ביבי בחמימות גדולה מאוד וגם דרש ממנו שיקרב את העניין של משיח ושאל 'מה אתה עושה בעניין קרוב הגאולה והבאת המשיח?', כנראה הרבי ציפה ממנו לדברים מאוד גדולים".

בדבריו מספר הרב נחשון כי בכל פעם שהוא מציג בפני נתניהו את הסרטון בו הרבי מדבר על התמודדותו הצפויה עם 119 חברי כנסת ההתרגשות אצלו רבה מאוד "כי זה כל כך מדויק. הרבי אומר לו במפורש שאתה הולך לעלות ואתה יודע שתצטרך להיאבק מול 119 אנשים. הרבי רומז לו על מה שהולך לקרות לו. הוא מחייך כי הוא לא מבין מה צפוי לו, אבל הרבי מרגיע אותו ואומר לו 'אין לך מה לדאוג כי כולם אמנם מולך אבל אתה בצד של הקב"ה, אז אין לך מה להיות מוטרד כי הקב"ה איתך. הבנתי מזה שכשהולכים בדרכו של הקב"ה, דרך התורה, הכל יתבטל ואין מה לדאוג".

"כואב לי מאוד, בחבר, אח וידיד נפש, לראות איך שופכים את דמו ללא הרף. כל אחד מבין שמנסים לסמא את דעת הציבור על ידי הפרחה של בומבות ו'מזה הוא לא יצא', ו'מזה הוא לא יצא', אז יש לי הפתעות, הוא ייצא אם הוא יעמוד כמו שצריך בקו של הקב"ה. יש לו הבטחה של הרבי והוא ייצא. ראינו את זה עד היום שכך זה קורה. כך זה יהיה גם הפעם. הוא ייצא וימשיך ואני מקווה שיוכל להעביר את המפתחות למלך המשיח בזמן הנכון, והגאולה האמתית והשלמה תבוא לעם ישראל".