אורח מעניין בהרצאה נגד BDS בהולנד

שלוש הרצאות העביר בהולנד עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב העולם" הנלחם ב-BDS ומסייע לעסקים ביו"ש.

אלירן אהרון , ט' בניסן תשע"ח

אורח מעניין בהרצאה נגד BDS בהולנד-ערוץ 7
עם האיש שגילה את יהדותו
צילום: לב העולם

שלוש הרצאות התקיימו בשבוע שעבר בשלוש ערים שונות בהולנד: ניקרק, ליוורדן וקואיוורדן.

את ההרצאות העביר עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב העולם" הנלחם ב-BDS ומסייע לעסקים ביו"ש. מאות משתתפים הגיעו להרצאות, שלוו במצגת המסבירה את המצב ביו"ש 'מהשטח' ואת החשיבות של ההשקעה ביו"ש בימים אלו. המשתתפים הביעו עניין רב ושאלו אודות המוצרים שהביא עימו רום מיצרני יו"ש.

את ההרצאה בעיר קואיוורדן העביר רום בבית כנסת ששרד מתקופת השואה, ולאחר כמה גלגולים שעבר, שכרה משפחה מקומית את הזכויות על המבנה, שיפצה אותו והתעקשה שהעירייה תשמר את ביה"כ, שאכן נשמר כמוזיאון לקהילה היהודית באותו המקום.

להרצאה של רום הגיע גם אורח מיוחד: תושב העיר, שגילה את יהדותו לפני שנים מספר: "גיליתי את שורשיי היהודיים", סיפר האיש. "ההורים שלי שמרו על שתיקה בעניין הזה. אבא שלי חזר להולנד שש שנים לאחר המלחמה, ומאז שמר על שתיקה ולא סיפר על מוצאו". האיש סיפר שלפני כשבע שנים גילה במחנות הריכוז את שמותיהם של הוריו. הוא סיפר זאת לאימו, שבועות ספורים לפני פטירתה, והיא הודתה שהם אכן יהודים, וששם משפחתם האמיתי הוא 'רוזנבאום'. "אני מתכונן לעלייה לישראל בקרוב מאוד", סיים האיש בהתרגשות את סיפורו לרום.

עו"ד רום סיכם את המסע, "היה מחזק לראות את כמות האנשים המתעניינים, שבאו להרצאות ובאמת רוצים להבין ולהיפגש עם המציאות ביהודה ושומרון ובישראל בכלל מעבר לכותרות העיתונים. המשתתפים הביעו הרבה הזדהות, תמיכה ואהבה והתעניינו במוצרים רבים מתוצרת יו"ש ובאפשרות לקחת חלק פעיל בתמיכה. אני מקווה שמי שהגיע ונפגש איתנו מעבר למסכים יוכל להעביר את המסרים שספג הלאה גם לחבריו ולהגדיל את התמיכה בהתיישבות וביצרני יו"ש"