הבדרנית שבה למרקע, ועכשיו היא ציונית

הקומיקאית היהודייה רוזאן בר חוזרת עם הסדרה, "רוזאן", אחרי 21 שנה. אחרי שעברה מהפך לכיוון ימין.

גיא כהן , ט' בניסן תשע"ח

הסדרה הקומית "רוזאן", בכיכובה של הבדרנית היהודייה-אמריקנית רוזאן בר, חוזרת השבוע למרקעים בארה"ב אחרי היעדרות של 21 שנים.

בר האמיתית עברה שינויים בתקופה זו, כולל התפכחות פוליטית לכיוון הימני והציוני.

בר וג'ון גודמן, המגלם את בעלה בסדרה, התארחו בשבוע שעבר בתוכנית הלילה של ג'ימי קימל, שם היא נזפה בקימל על ההתנגדות הבוטה שלו לנשיא, דונלד טראמפ.

היא הסבירה שרוב האזרחים רוצים שהנשיא יצליח, גם אם לא הצביעו עבורו, ושמי שרוצה להחליף את המשטר יכול לעשות זאת בקלפיות. בינתיים, אמרה לקימל, "עדיף שתסתום את הפה".

בר היתה פעם ביקורתית כלפי ישראל אך עם השנים שינתה את טעמה ואף דיברה על האפשרות לעבור לגור בארץ הקודש.

באחרונה קראה להחרים את הזמרת לורד, לאחר שזו ביטלה את ההופעה המתוכננת שלה בתל אביב, עקב לחץ של תנועת החרם על ישראל. בר צייצה בתגובה להודעה של הזמרת: "החרימו את בעלת הדעות הקדומות הזו. לורד נכנעה ללחץ ה-BDS, ביטלה את הופעתה בישראל".

היא גם הזהירה, בתקופת הבחירות לנשיאת ארה"ב, כי ניצחון של הילארי קלינטון יביא לחיסולה של ישראל. "הילארי תהיה, מבחינת ישראל, המוות המוחלט", צייצה. "הילארי תמכור פצצות אטום לחמאס בעבור מחיר מתאים. היא מקשיבה לסיד, פול ומקס בלומנטל!".

סיד בלומנטל הוא יהודי אנטי-ישראלי וידיד של בני הזוג קלינטון. בין המיילים שנחשפו ע"י ויקיליקס ישנם מאות התכתבויות עם בלומנטל. סיד נוהג להפנות את הילארי למאמרים שכתבו שני בניו, מקס ופול, שגם הם אנטי-ישראלים.

ב-2012 רצה בעצמה לנשיאות ארה"ב אך נרשמה רק בשלוש מתוך 50 המדינות.