נסגר התיק נגד ראש מועצת חצור הגלילית

בהודעת הפרקליטות לפרקליטיהם של ראש המועצה שמעון סוויסה ושל איש העסקים ג'ו נקש נאמר שהתיק נסגר מחוסר אשמה.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ח

נסגר התיק נגד ראש מועצת חצור הגלילית-ערוץ 7
התיק נסגר. שמעון סוויסה
צילום: Hadas Parush/Flash 90

פרקליטות מחוז צפון הודיעה בצהריים (ראשון) לסנגוריו של שמעון סוויסה, ראש מועצת חצור הגלילית, כי פרקליט המדינה החליט לאמץ את ההחלטה לסגור את תיק החקירה בעניינו.

הודעה דומה נמסרה גם לסנגורו של החשוד השני בתיק, איש העסקים ג'ו נקש, בעלים חלקי של מלון בית בגליל, המצוי בשטח המועצה. על פי ההחלטה תיק החקירה שנפתח נגד השניים יסגר בעילה של חוסר אשמה.

כזכור, סוויסה נחקר בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים, בעקבות חשד לפיו קיבל תרומה אסורה לכאורה, בתמורה לטובות הנאה שנתן או שקל לתת, למר נקש, בהקשר למלון בית בגליל.

לאחר בחינת מכלול הראיות, נמצא כי לא ניתנה תמורה לנקש על ידי ראש המועצה, ואף לא הייתה כוונה לתת לנקש תמורה עבור תרומותיו, ולפיכך אין ראיות לעבירה של לקיחת שוחד.

עוד עלה מהראיות, כי אין הוכחה שהתרומות שהתקבלו שימשו לצורך קידום ענייניו האישיים או הפוליטיים של ראש המועצה, אלא הן ניתנו לכאורה למטרות הכלל ולקידום ענייני המועצה ותושביה בכללותם. כך, חלק מהתרומות חולקו למשפחות של נזקקים וחלק מהן ניתנו לאגודת ספורט שפעלה במועצה.

בהתאם לכך, לאחר בחינות מכלול הראיות בתיק, נמצא כי הן אינן מקימות את העבירות שיוחסו למעורבים. על כן נגנז התיק. הודעה נמסרה לחשודים.

עוה״ד יעקב וינרוט, עמית חדד ונועה מילשטיין מסרו בתגובה: "אנו מברכים על החלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגד מרשנו מחוסר אשמה. בהחלט בשורה משמחת לקראת חג הפסח".