נכנסים לישוב החדש

למעלה מ-30 משפחות שפונו מעמונה הגיעו היום (ראשון) לישוב החדש עמיחי שהוקם עבורן בגוש שילה שבבנימין.

כתב ערוץ 7 ביקר בביתם של תמיר ויהוידע נזרי, שקבעו מזוזה בפתח הכניסה לבית. "עברנו שנה לא פשוטה", אמרה נזרי. ''בלי האמונה שנצא מזה ונגיע לישוב ולבית החדש לא היינו מחזיקים. אני לא מצליחה להירדם בלילות האחרונים, יש התרגשות כמו הולדת של תינוק חדש''.

המשפחות יחגגו את פסח בבית החדש שביישוב החדש, ''הולך להיות ליל סדר מיוחד אחרי ששנה וחודשיים לא ישבנו כל המשפחה ביחד ואנחנו מחכים לשבת כבר ליד שולחן החג. אני מקווה שכמה שיותר מהר נבנה את בתי הקבע והארץ תתיישב ויוקמו כאן מאות בתים.

"עמונה תלווה אותנו - 20 שנה של חיים שבאים איתנו לפה. נמשיך להגיע לשם כי הכרם שלנו שם, חלק מאיתנו נמצא גם שם אך פנינו לעתיד. אני מודה לכל חבריא ב' מבני עקיבא שבאו על חשבון החופש שלהם לסייע לנו, זה חלק מהחיבוק שקיבלנו מעם ישראל לכל אורך הדרך", הוסיפה נזרי.

צילום: הלל מאיר/TPS

כאמור, עשרות צעירים וצעירות של מחוז צפון בבני עקיבא הגיעו היום לישוב עמיחי על מנת לסייע לתושבים להעביר את החפצים מהמכולות לבתים.

רכזת גרעין נחשון בסניף בני עקיבא בבית שאן, איתיה רות, סיפרה "באנו ליישוב עמיחי כדי לסייע לתושבים לפרוק את ציודם האישי ולעבור את ליל הסדר בכבוד בסיסי וחירות אמיתית".