עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל
עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל צילום: FIBA

ישראל עולה. אחרי שאירחה בהצלחה את אחד מהבתים המוקדמים בטורניר היורובאסקט האחרון שנערך בקיץ, וכן את אליפות אירופה לנשים עד גיל 20 שהתקיימה באילת, הודיעה היום (ראשון) פיב"א כי גם אליפות אירופה עד גיל 20 בכדורסל תתקיים בישראל.

למעשה, הוועד המנהל של פיב"א הודיע כבר אמש באישון לילה לראשי איגוד הכדורסל הישראליים על זכייתה באירוח הטורניר שנחשב ליוקרתי ביותר, שעל פי המתכונן יתקיים זה בין התאריכים 13-21 ביולי, בתל אביב.

בזמן שבצד השמאלי של המפה הפוליטית יש מי שעדיין חושבים כי ישראל ממודרת, ובזמן שבתחרויות רבות בינלאומיות נאלצים ספורטאים ישראליים לשחק ללא סממנים מזהים כדוגמת סמל, המנון ודגל, באיגוד הכדורסל עובדים ללא הפסקה כדי לארח עוד ועוד טורנירים ואליפויות בעלי שם אירופי ועולמי.

אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 20 הינה האליפות היוקרתית ביותר בכדורסל האירופי, כשבה ישחקו 16 הנבחרות הטובות באירופה, כולל שחקנים שהם העתיד של הכדורסל האירופי והעולמי, מה שמושך אליו תמיד סקאוטים רבים מאירופה וארה"ב. יותר מאליפות היורובאסקט שהתארחה בארץ.

כזכור, רק בקיץ האחרון הגיעה נבחרת העתודה עד גיל 20 של ישראל להישג השיא שלה, כשתחת אימונו של עודד קטש הגיעה למקום השני באליפות אירופה שהתקיימה בכרתים שביוון. הקיץ, תשתתף הנבחרת שלנו באליפות שתתקיים בגרמניה, והעובדה שנארח את האליפות שלאחר מכן, מבטיחה עוד שנה בדרג א' ללא קשר לתוצאות.הודעת הוועד המנהל של ארגון הכדורסל האירופי התקבל לאחר ביקור שניים מנציגיה הבכירים של פיב"א שערכו סיורים במתקנים האמורים לארח את המשחקים באליפות היוקרתית, וכן התרשמו לחיוב מבתי המלון והתנאים האחרים לספורטאים. ישראל מעצמת ספורט של ממש.

המשחקים יתקיימו בשני אולמות כאשר בכל אחד מהם יתקיימו שני בתים ובסך הכל ארבעה משחקים ביום. האולם המרכזי יהיה אולמה הביתי של הפועל ת"א, היכל הדרייב-אין, היכל שלמה, שם גם תשחק נבחרת ישראל, והשני יהיה אולם תיכונט בצפון ת"א, שם יתקיימו המשחקים של שני הבתים אחרים. משחקי ההכרעה והגמר יערכו גם הם בהיכל שלמה.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "אנו שמחים וגאים להביא לארץ עוד טורניר יוקרתי, וזאת במסגרת מדיניות האיגוד להביא ארצה כמה שיותר טורנירים בינלאומיים. אנו מודים לפיב"א על האמון ובטוחים שנעמיד אליפות מאורגנת, מתוכננת ויוקרתית כפי שאנו יודעים לעשות".