דובר צה''ל:
אזעקות בעוטף עזה - בגלל ירי מקלעים

אזעקות "צבע אדום" נשמעו בזו אחר זו ומערכת כיפת ברזל פעלה. בצה"ל הבהירו כי לא שוגרו רקטות מעזה ומדובר בירי מקלעים בתוך הרצועה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ח | עודכן: 23:13

כיפת ברזל
כיפת ברזל
צילום: קובי ריכטר/TPS

בזו אחר זו נשמעו הערב (ראשון) אזעקות "צבע אדום" במועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ובעיר שדרות, שהכניסו המוני תושבים למרחבים מוגנים.

בתחילה היה נראה שמדובר במטח כבד של רקטות שנורו על ידי מחבלים מרצועת עזה, אולם בצה''ל הבהירו כי כלל האזעקות הופעלו בעקבות ירי של מקלעים בתוך הרצועה.

‏דובר צה''ל תת אלוף רונן מנליס אמר בשיחה עם הכתבים הצבאיים כי ''‏לא בוצע מטח לעבר שטח ישראל. המצב הוא שגרה ואין נפילות בישראל''. לדברי מנליס מיירטי ''כיפת ברזל'' הופעלו נגד ירי המקלעים. בצה''ל בודקים כעת מדוע הופעלו האזעקות.

ירי המקלעים בעזה נשמע כחלק מתרגיל גדול של מחבלי החמאס ברצועת עזה שיגיע לסיומו מחר. ביממה האחרונה שיגר חמאס, במסגרת התרגיל, לפחות רקטה אחת לעבר הים.

לפנות בוקר תקפו מטוסי קרב של צה"ל מטרת טרור של ארגון חמאס במחנה אימונים ברפיח, בדרום רצועת עזה. התקיפה אירעה בתגובה לניסיון החדירה אמש מהרצועה.

"אנו רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בתשתיות ביטחוניות ובגדר הביטחון וכן כל הפרה של הריבונות הישראלית מעל ומתחת לקרקע", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

בתקרית אמש חדרו ארבעה פלסטינים לישראל מדרום רצועת עזה וניסו לפגוע בכלים הנדסיים שמבצעים את עבודות בניית המכשול נגד המנהרות. כוח צה"ל התקרב אליהם והארבעה ברחו מהמקום. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק לכלים ההנדסיים.

רשת אל גז'ירה פרסמה סרטון ולטענתה מדובר בתיעוד של האירוע, בו נראים ערבים מעזה מציתים כלי הנדסי של צה''ל ונמלטים. רק לאחר מספר דקות מגיע טנק של צה''ל אל המקום.