במד"א מכרו חמץ: ״מסירות גדולה״

כבכל שנה לפני חג הפסח דאגו במד"א למכור את החמץ שברשות הארגון, באמצעות רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר.

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ח

במד"א מכרו חמץ: ״מסירות גדולה״-ערוץ 7
טקס מכירת החמץ של מד"א, בלשכת הרב עמאר
צילום: דוברות מד"א

בכירי מד"א בראשות המנכ"ל אלי בין, יצאו היום (שני) לירושלים כדי למכור את החמץ של הארגון.

המשלחת הגיעה למשרדו של הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר והקנתה לו את הסמכות למכור לגוי את החמץ שברשות הארגון.

במהלך המפגש, התעניין הרב עמאר בהכנות לחג במד"א, בין היתר בירר הרב על ההכנות בתחנות השונות של הארגון לקראת חג הפסח ודן בשאלת כשרות התרופות לפסח ובבדיקת החמץ ברכבי ההצלה ובתחנות מד"א טרם החגז.

לאחר מכירת החמץ אמר הרב למנכ"ל מד"א, "אתה ממש כאח ורע. אני נמצא בהרבה מקומות, אבל לא ראיתי אחד שיש לו רצון כל-כך לדאוג לצורכי המסורת והדת בארגון כמו שיש לך".

לאחר מכן בירך הרב את עובדי ומתנדבי הארגון, "תזכו למצוות, שיהיה חג כשר ושמח, ולא ישמע שוד ושבר, אלא קול של ברכת כהנים, קול של תורה, קול של שופרו של משיח. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את מנכ"ל מד"א, את ההנהלה, העובדים והמתנדבים שעושים את עבודתם נאמנה במסירות גדולה, בדבקות, במטרות של הצלת נפשות, הקדוש ברוך ה' יושיע אתכם ויעמוד לימנכם וישלח את מלאך רפאל שתמיד ילווה אתכם".

מנכ"ל מד"א בין הודה לרב עמאר, "מד"א מקפיד על מכירת החמץ בכל שנה, בהתאם להלכה. בנוסף, מקפידים צוותי מד"א על שמירת כשרות מלאה לפסח בכל התחנות, על מנת שנוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף מלא בתוך הארגון עם כל פלחי האוכלוסייה בישראל- דתיים וחילוניים, זה לצד זה גם במהלך ימי החג".