פריסה משטרתית כוללת לקראת חול המועד

משטרת מחוז ש"י השלימה תרגיל מוצלח לבחינת מוכנות כלל כוחות הביטחון והחילוץ במרחב איו"ש לקראת חול המועד והימים המתוחים שלפני החג.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ח

היערכות באתרי הטיולים
היערכות באתרי הטיולים
iStock

עם ניצב משנה דודי חיון, קצין אג"מ מחוז ש"י, שוחחנו ביומן ערוץ 7 על היערכות המשטרה לימי חול המועד ובימים שקודם ואחרי החג עצמו.

"כבר בימים האלה נמצאים בהיערכות במרכזי קניות ומקומות הומים. קיים לחץ על הצירים, ולכן אנחנו בפריסה מוקדמת", מספר ניצב משנה חיון ומציין כי כבר "מיום חמישי התחלנו במבצע תנועה רחב היקף בכל צירי איו"ש, קודם כל כדי לחזק את תחושת הביטחון של הנהגים. המבצע ייערך עד יום שלישי". מבצע זה כולל פריסה מתוגברת של כוחות המשטרה עם הצבא והסיור.

בחול המועד, הוא מציין, תהיה פריסה של הכוחות בכל נקודות החיכוך ובמקביל קיימת היערכות לתקופת 'בין הזמנים' והגעת בחורי ישיבות למוקדי התיירות ושמורות הטבע. לקראת היערכות זו התקיים תרגיל רחב היקף שבחן את שיתוף הפעולה של כלל הכוחות הביטחון שבשטח, ולדבריו התרגיל "עבר בצורה מאוד טובה ובחן את המוכנות המבצעית שלנו לקראת החג".

"בחול המועד נהיה בפריסה מלאה בכל האתרים, כולל מוכנות שלושת כוחות החילוץ שלנו, ציון, שומרון ומגילות. אנחנו צופים לכמות גדולה מאוד של מטיילים ומבקרים ולכן נהיה בפריסה מלאה כדי לתת מענה".

ומה באשר לשוטרים עצמם? האם משמעות המונח 'פריסה מלאה' בחול המועד לא קצת מדכדכת אותם כשהם ללא חופשות ומנותקים מהמשפחות? "נכון שכשעם ישראל נופש שוטרי ישראל עובדים משמרות רבות וקשות אבל זה חלק מהתפקיד ואנחנו כאן בשביל העם. השוטרים מקבלים את זה בהבנה מלאה. זו המשימה שלהם ולשם הם חותרים".

חיון מוסיף ומספר כי כחלק מפעילות המשטרה הכוחות "מבצעים בחול המועד ימים משותפים עם הקהילה. התחלנו כבר לעשות פעילות קהילתית בחברון ובשומרון. זהו יום שבו אנחנו פורסים בפני הקהילה את יכולות המשטרה, מביאים פרשים, כלבנים ופעילות שנוגעת לילדים כדי לחבר את הקהילה והילדים. אנחנו עושים זאת כל השנה וגם בחופש פסח על מנת להעסיק את התלמידים ואנחנו מקבלים על כך תגובות נהדרות מצד ההורים וראשי המועצות והישובים".

באשר לימים שאחרי החג מספר חיון כי "גם במוכנות שלנו לקראת תחילת הלימודים נהיה בפריסה בבתי הספר כדי לקבל את התלמידים ולוודא שמערך הלימודים נפתח כראוי ובביטחה, שהשומרים מתייצבים והמקומות עברו סריקה וזיכוי שלנו לקראת הגעת התלמידים".