תחרות אלופי הנדידה 2018
תחרות אלופי הנדידה 2018 צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

הסתיימה תחרות אלופי הנדידה, תחרות הצפרות הגדולה בעולם, במסגרתה כ–200 צפרים מקצועיים וחובבים התחרו ביניהם מי מזהה יותר מינים של ציפורים בנגב, בערבה ובאילת, במשך 24 שעות.

במקום הראשון זכתה קבוצת צפרים צעירים בינלאומית (המורכבת מצפר אנגלי, צפר מזימבבואה ושני צפרים מדרום אפריקה), עם זיהוי של 186 מינים, שיא תחרות חדש.

במקום השני סיימה קבוצת החובות הקטנות, המורכבת מבני נוער ישראלים, עם 183 מינים. במקום השלישי קבוצת ישראלים ופלסטינים, בראשות נועם וייס, צפר בכיר בחברה להגנת הטבע, עם 181 מינים.

כל הכסף שגוייס מהתחרות, כ – 100 אלף דולר, יוקדש למאבק בציד בלתי חוקי בסרביה וקרואטיה, ציר הנדידה האדריאטי.

התחרות הינה פרויקט בינלאומי חוצה מדינות, המגייס כספים ומעורר מודעות לתופעת הציד הבלתי חוקי של ציפורים נודדות. השנה יוקדש הסכום שנאסף למאבק בציד הבלתי חוקי בסרביה וקרואטיה – ציר הנדידה האדריאטי, שם ניצודים באופן בלתי חוקי, מדי שנה, כמיליון ציפורים, כולל עופות דורסים, ינשופים וציפורי שיר, בהם גם 100 אלף שלווים.

היוזמה לתחרות יוצאת הדופן היא של מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, שבשנת 2014 קיים את התחרות הראשונה על בסיס תחרויות דומות הקיימות בחו"ל.

מאז התחרות הלכה וצברה תאוצה וכל שנה יותר ויותר צפרים משתתפים בתחרות, ממדינות חדשות. השנה לקחו בה חלק למעלה מ–30 קבוצות, גם מהעולם וגם מישראל, בין היתר מהמדינות - ארה"ב, דרום אפריקה, אנגליה, גרמניה, סרביה, קרואטיה, שוויץ, ויילס ומלטה ובסך הכול כ - 200 צפרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו