שחר סטרוג ז''ל
שחר סטרוג ז''ל צילום: דובר צה"ל

בית הדין הצבאי ביפו האריך עד ליום חמישי את מעצרו של לוחם יחידת העילית דובדבן החשוד שהרג בשוגג את חברו סמל-ראשון שחר סטרוג ז''ל, כתוצאה מפליטת כדור.

הלוחם חשוד בשיבוש הליכי חקירה לאחר שהתברר כי לאחר האירוע מחק מסרונים מהטלפון הסלולרי שלו.

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ-יצחקי, סרן (מיל') עו"ד אבי חימי וסרן אליסף מלמד, המייצגים את החייל מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו: "ימים קשים עוברים על הלוחם, הכואב כאב עמוק את פטירת חברו הטוב, שחר ז"ל. אמש נערך שחזור שבמהלכו תיאר הלוחם את שהתרחש ביום האירוע ובמהלך השחזור פרץ בבכי מספר פעמים. בימים האחרונים, ובמקביל לחקירה, מטופל הלוחם על ידי גורמי בריאות הנפש בצבא. הוא ומשפחתו מבקשים לפגוש את משפחת המנוח ולהביע בפניה את צערם העמוק על הטרגדיה הנוראה".

האירוע הקשה התרחש ביום שלישי שעבר בבסיס צה"ל במרכז הארץ. על פי החשד, כתוצאה ממשחק בנשק נפלט כדור מאקדחו של הלוחם ופגע בפלג גופו העליון של שחר סטרוג ז"ל בן ה-20 מגבעתיים.

סטרוג נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, שם נאבקו הרופאים על חייו אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

כאלף בני אדם השתתפו בהלוויתו של סטרוג, בחלקה הצבאית בבית העלמין קריית שאול בתל אביב. הוא הותיר אחריו זוג הורים, קובי ומיכל, ואחות בת 15.

מיכל, אמו של שחר, ספדה לו "חיים של אימא, גאוות עולם שלי, איזה נדיר אתה. היית כל כך מאושר ולכן לא דאגתי, כל מי שמכיר יודע שכשאתה מתקשר, כתוב על הצג 'שחר המלך'. שחר המלך לא יתקשר אליי יותר", אמרה.

"אני בשוק ממה שאני כותבת, איך יכול להיות שאשרוד, זוכרת שאמרתי לך שתשמור על עצמך כי בלעדיך אין לנו חיים וחיינו חרבו", הוסיפה האם בבכי. "היית נסיך מושלם, מאיזה חומר קורצת, ומה אתה עושה ברגעים הקשים. לא יודעת מה אני אמורה להגיד, פאר היצירה שלי, בחיים לא ניפרד".