מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי התראיין הערב (רביעי) לערוץ הטלוויזיה, אל-חורה והזהיר כי צה"ל ינהג ביד קשה כלפי פרובוקציות בגבול עזה.

הוא התייחס לצעדות לעבר הגבול שמתכנן חמאס לקיים ביום שישי, ערב חג הפסח. "אני רוצה לומר לגבי ההפגנות, אותן אני מכנה 'הפגנות אנרכיה (פאודה)', ולא 'הפגנות יום האדמה', שאנו ננקוט בצעדים קשים ונוקשים נגד כל ניסיון של מפגינים להגיע ולנסות לפגוע בגדר הביטחון או שינסו לפרוץ לתוך שטח ישראל".

"התגובה הישראלית תהיה חזקה, ולא רק נגד המפגינים. כל האופציות על השולחן", הזהיר האלוף מרדכי.

לשאלה האם ינקטו צעדי ענישה נגד בכירים בעזה, השיב האלוף מרדכי, "אנחנו מתכוונים לעשות הכול כדי למנוע הפגנות אלימות והפגנות טרור".

הוא סיפר על חלק מצעדי המנע שנוקטים בצה"ל. "בשעות האחרונות יצרנו קשר עם יותר מ-20 מנהלים של חברות אוטובוסים, שחמאס שילם להם כדי לעודד אנשים שלא רוצים לצאת מהבית ולהשתתף בהפגנות האלימות האלה. הזהרנו אותם שכל מי שישתמש באוטובוסים כדי להגיע להפגנות האלימות, ינקטו צעדים אישיים כנגדו ונגד החברה שבבעלותו".

האלוף התייחס גם להשתתפותו באחרונה במספר מפגשים של המדינות התורמות לעזה. "הוועידות שבהן השתתפתי בקהיר, בבריסל, והחשובה מכולן בבית הלבן, הן ועידות חשובות מכיוון שחמאס נכשל. הוא נכשל בכלכלה, נכשל בניהול של עזה, נכשל בהסכם הפיוס ונכשל גם בפרויקט הצבאי הטרוריסטי, כאשר השקיע את כל המיליונים שלו מתחת לאדמה במנהרות".

הוא מתח קו ישיר בין איראן לארגון הטרור. "יש לנו מידע לפיו חמאס, אחרי שראה שכל האופציות שלו נסגרו, מנסה לפתוח קו ישיר עם טהרן, עם כוח 'אלקודס', עם האיראנים, כדי להבריח כסף וסיוע שמגיע, למרבה הצער, לתוך רצועת עזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו