גנץ: לא שולל להפוך ל'צבא מקצועי'

"בשירות הצבאי צריך לפתח מודלים אלטרנטיביים של שירות שמתכתבים יותר עם השבעים שנים הקרובות, ולא רק עם השבעים שנים שחלפו", אמר גנץ

תגיות: בני גנץ
בן שאול , י"ג בניסן תשע"ח

גנץ: לא שולל להפוך ל'צבא מקצועי'-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במיל' בני גנץ, מבהיר הבוקר (ה') כי יש לפתור את סוגיית הגיוס החרדי בפתרונות 'מחוץ לקופסה'.

"איני שולל את הפיכת הצבא למקצועי", אמר גנץ בראיון שהעניק לעיתון 'יום ליום'. בדבריו אלו התייחס שהועלה בשעתו על ידי השר לשעבר יוסי ביילין וגורמי שמאל נוספים. יש לציין כי משה פייגלין העלה בשעתו רעיון דומה.

עוד הוסיף כי "יכול להיות שבשירות הצבאי צריך לפתח מודלים אלטרנטיביים של שירות שמתכתבים יותר עם השבעים שנים הקרובות, ולא רק עם השבעים שנים שחלפו.. אני מאמין שבהידברות טובה ונכונה אפשר להגיע לכל מיני מודלים שיאפשרו לחברה הישראלית להיות מאוחדת והמסגרת מוסכמת על כולם, אף שיש כאמור גוונים שונים".

גנץ התייחס לאפשרות שיצטרף למערכת הפוליטית בתקופה הקרובה. "אני לא פוסל את זה", אמר גנץ, "זה לא סוד. אמרתי בגלוי שאני שוקל את האפשרות להצטרף לפוליטיקה, זה לא מגיע ממקום של דרייב אישי, אני שירתי את החברה הישראלית כל חיי הבוגרים, החברה הזאת יקרה לי מאוד, אני מכיר את כל הגוונים בחברה הישראלית ואני חושב שזו עשיה חשובה.

"האם אעשה את זה או לא? אתה יודע, זו תהיה שאלה של קונסטלציה, תזמון ומתי זה יותר בפרקטיקה של החיים", הוסיף ואמר כי הוא "מדבר עם כולם וכל הזמן".