דיג
דיג צילום: אייסטוק

בחברה להגנת הטבע זועמים על פקיד הדיג במשרד החקלאות שהחליט להשבית את הדיג החופי והספורטיבי לשלושים יום בלבד, בחודש יוני.

החברה פנתה בימים האחרונים לשר החקלאות בבקשה להתערב בדחיפות בהפקרת הים התיכון ולמנוע פגיעה חמורה בעונת הרבייה של הדגים בשנת 2018.

"בסוף שנת 2016 אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת תיקון היסטורי לחוק הדיג. הציבור הישראלי תלה תקוות בכך שסוף סוף יבוא מזור לים התיכון והדגה תוכל להתאושש, לאחר שנים ארוכות בהם הנושא לא טופל כיאות", נכתב בפנייה של החברה להגנת הטבע לשר החקלאות.

"לצערנו, נראה כי גם השנה לא יצליחו הדגים להתרבות, זאת בשל החלטתו של פקיד הדיג השבוע, שקבע כי תקופת ההשבתה של הדיג החופי והספורטיבי תיארך 30 יום בלבד, במהלך חודש יוני, זאת במהלך בלתי סביר ובלתי מנומק, תוך הפרה חמורה של האיזונים אשר תקנות הדיג ביקשו להציב, בכל הנוגע להתאוששות הדגה״.

בחברה להגנת הטבע מסבירים כי מדובר במהלך בעייתי, הן מבחינת קיצור משך ההשבתה בשליש, והן מבחינת בחירת החודש של השבתת הדיג. ״החלטה זו נועדה לרצות את ציבור הדייגים – תוך הפקרת המשאב הציבורי.

חודש יוני, החודש שנבחר להשבתה, הוא חודש שבו הדייגים כמעט ואינם יוצאים לים, בגלל טמפרטורות גבוהות. ״קביעת איסור דיג בעונה זו, כמוה כהצבת מכמונת מהירות בכביש, ביום כיפור. מסתמן כי מה שמנחה את פקיד הדיג בהחלטותיו, הוא הניסיון להימנע מקונפליקט על הדייגים, בכך שקבע השבתה קצרה, לא אפקטיבית, בזמן שנוח לדייגים, אך לא לדגים״.

בחברה להגנת הטבע מזהירים במכתבם לשר החקלאות, "את המחיר על התנהלות זו, משלמים דגי הים התיכון, כלל הציבור ובעיקר הדייגים עצמם, התלויים ברביית הדגים לפרנסתם, בטווח הארוך. אנו פונים אליך בבקשה להתערב ולהאריך את תקופת השבתת הדיג ל – 45 יום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו