הקרב על הטקס
ההצעה של בנט

לאור המחלוקת על נאום ראש הממשלה בטקס הדלקת המשואות, שר החינוך מציע לנתניהו להיות הנואם המרכזי בטקס הענקת פרסי ישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: קובי ריכטר/TPS

המבוגר האחראי: שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והציע לו להיות הנואם המרכזי בטקס הענקת פרסי ישראל, כאשר לאחריו יישא בנט דברים בפני הקהל.

בנט העביר את הצעתו לאור המחלוקת בין שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בנוגע לנאומו של נתניהו בטקס הדלקת המשואות. רגב דורשת לאפשר לראש הממשלה לנאום בטקס הממלכתי ואילו אדלשטיין מתנגד נחרצות.

עד כה, בטקס הענקת פרס ישראל נאמו שרי החינוך לדורותיהם, כאשר ראש הממשלה, נשיא המדינה ומכובדים נוספים כיבדו את הטקס בנוכחותם בשולחן הנשיאות.

במכתבו לנתניהו כתב בנט כי ״בייחוד בשנת ה-70 למדינת ישראל, עלינו לקיים את חגיגות יום העצמאות כאירוע מאחד ולא מפלג, אשר ישאיר שמחה וגאווה בלב העם. אני קורא לך לקבל הצעה זו מתוך רצון לאפשר את קיומן של החגיגות ברוח אחדות וממלכתיות, ועל מנת שנצא כולנו לחופשת הפסח ללא מחלוקות שיעיבו על אוירת החג״.

עוד הוסיף השר כי ״לאור היותו של טקס פרס ישראל אירוע ממלכתי ראשון במעלה, כאשר חתני וכלות הפרס מבטאים יותר מכל את מיטב גווניה של החברה הישראלית, אני רואה בכך הצעה הולמת שמכבדת את ראש הממשלה וכן פתרון ראוי למחלוקת שנוצרה״.