מדד חדש בבורסה
מדד חדש בבורסה פלאש 90

דירקטוריון הבורסה לניירות ערך אישר השקת מדד מניות חדש בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, שיכלול את החברות התעשייתיות הנסחרות בבורסה.

במדד החדש, מדד ת"א-תעשייה, נכללות למעלה מ- 80 חברות מתחומי תעשייה שונים בפריסה רחבה והוא יאפשר השקעה בהזדמנויות הצמיחה הגלומות בתעשייה הישראלית.

במשרד הכלכלה והתעשייה ובבורסה לני"ע צופים כי המדד יהווה תמריץ נוסף לחברות תעשייתיות פרטיות לבחון אפיקי מימון חוץ-בנקאיים וחוץ-ממשלתיים ולגייס משקיעים באמצעות הנפקה בבורסה הישראלית.

המדד החדש מורכב, כאמור, ממניותיהן של למעלה מ-80 חברות כאמור, בעלות שווי שוק כולל של למעלה מרבע מיליארד שקלים ממגוון מגוון ענפי תעשייה, בהם: תרופות, אלקטרוניקה ואופטיקה, מתכת ומוצריה, תעשייה ביטחונית, אופנה והלבשה. על מנת לתת ביטוי לחברות יצרניות בגודל בינוני וקטן וכן כדי להשיג פיזור רחב, נקבעה תקרת משקל מקסימלית של 3% למנייה בודדת.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אומר כי "התעשייה הישראלית המתאפיינת בחדשנות פורצת דרך, היא לא רק מקור לגאווה לאומית אלא גם השקעה כדאית. השקת המדד תהווה אפיק השקעה לגופים מקומיים ובינלאומיים, המעוניינים להיחשף לתעשייה הישראלית".

"על רקע התמורות הכלכליות ועלייתה של החשיבות הטכנולוגית, היצירתיות הישראלית תהווה מוקד משיכה למשקיעים וכך תגדיל את כדאיות ההנפקה בבורסה בתל אביב ותיתן תמריץ נוסף לגיוסים והנפקות שיתורגמו להשקעות במשק ולתמיכה בצמיחה", הוסיף כהן.

מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב, אומר כי המדד החדש יקדם את התעשייה הישראלית. "אנו גאים להשיק יחד עם משרד הכלכלה והתעשייה את המדד החדש אשר משקף את עוצמתה של התעשייה תוצרת כחול לבן ויאפשר לציבור המשקיעים להיות חלק מהצלחתה של הכלכלה הישראלית. המדד החדש אף עונה על צרכי השוק ועל הביקוש לנכסי בסיס נוספים להשקעה וכן מאפשר הזדמנות לחשיפה גם לחברות הקטנות והבינוניות".