"מלא בטוב, בלי טיפת רוע"

שרת המשפטים איילת שקד סופדת לרב אביחי רונצקי ז"ל ומספרת על שאיפותיו לחבר בין חלקי העם. "הרב היה דוגמא ליהדות מאירת פנים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ח

שרת המשפטים איילת שקד מביעה צער עמוק על פטירתו של הרב אביחי רונצקי ז"ל, מבכירי הרבנים בציונות הדתית שהלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן.

"הרב אביחי רונצקי היה דוגמה ומופת ליהדות מאירת פנים ולקירוב לבבות בין חלקי העם. הוא היה אדם מיוחד במינו, ישר כסרגל, אוהב אדם ומקבל כל אחד כמו שהוא, באופן שרק הוא ידע להכיל", ספדה שקד.

היא הוסיפה כי "הספרא והסייפא היו נר לרגליו של הרב רונצקי. כרב הצבאי הראשי הוא הנחיל את העיקרון שרב צריך להיות עם החיילים בשטח, והקדיש רבות מפעולותיו לחיזוק רוח הלוחמים".

השרה ציינה את הדוגמא האישית שהקפיד הרב לתת לכל פקודיו ותלמידיו. "לפני הכל הוא היה ראש וראשון בדוגמה עצמית: הגיע הביתה פעם בשבוע ובכל ימות השבוע לן במיטת שדה כאילו היה חייל בן 20".

"את המסירות הזאת פגשתי באופן אישי לפני חמש שנים. הרב רונצקי, נפתלי בנט ואני הקמנו את תנועת 'ישראלים', כעבור מספר חודשים השתלבנו בבית היהודי וחרשנו את הארץ. הרב רונצקי היה הכוח המניע של החיבור הזה בין דתיים לחילונים. הוא היה מלא טוב בלי טיפת רע", סיכמה השרה שקד.