ועידת בני עקיבא: "הדתה זה מצוין"

מאות משתתפים בוועידה הכ"ד של תנועת בני עקיבא באלון שבות. הרב דרוקמן: סערות ציבוריות היו נמנעות אם אנשים חושבים חושבים איך לדבר.

חזקי ברוך , ט"ז בניסן תשע"ח

ועידת ההנהגה הארצית של תנועת בני עקיבא נפתחה הבוקר (ראשון) באלון שבות שבגוש עציון.

יו"ר מליאת בני עקיבא, ראש ישיבת אור עציון הרב חיים דרוקמן, התייחס לחשיבות השיח הראוי בחברה הישראלית ואמר כי "הרבה מהסערות הציבוריות בשנה האחרונה היו נמנעות אם אנשים היו חושבים גם איך לומר ולא רק מה לומר".

הרב דרוקמן הדגיש כי צריך לחשוב איך להקנות את האמת לאחרים מתוך הידברות, קשב ואהבה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין שלח ברכה מצולמת והדגיש את חשיבות תנועות הנוער ובני עקיבא ביניהן, בהענקת הכלים לשותפות פעילה בשימור ועיצוב זהותנו הלאומית והישראלית וכן בהנחלת התודעה היהודית והישראלית במיוחד בתקופה שבה החברה הישראלית מתמודדת עם אתגרים של זהות.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי תקפה את יו"ר מרצ ח''כ תמר זנדברג שקראה לחקור מדוע צה''ל ירה במחבלים בעזה. לדברי מועלם "האמירה של יו"ר מפלגה בישראל שיש לחקור את צה"ל היא מקוממת. הודות לצה''ל, הצבא המוסרי בעולם, זכינו אנו ותושבי עוטף עזה לחגוג את ליל הסדר בביטחה בעוד שאלפי מחבלים מתפרעים מול הגדר ומנסים לבצע פיגועים. זה לא היה אירוע תמים. אם צה"ל היה פועל אחרת מכפי שפעל זה היה עלול להסתיים אחרת''.

ח''כ מועלם רפאלי התייחסה גם לקמפיין ההדתה ואמרה כי "המאבק על זהותה של ישראל מכונה כיום בתקשורת באופן מוטה - 'המאבק בהדתה'. והאמת, הדתה זה דבר מצוין. כן, אנחנו אלו שנאבקים למען ערך המשפחה, על זכותו של חייל לשיר 'אני מאמין' כי זה חלק מהזהות שלו ועל זהותה היהודית של המדינה במרחב הציבורי. אתם חניכי בני עקיבא יודעים מהי התורה. והעבודה כמובן היא להוציא את ערכיה כלפי חוץ".

מועלם רפאלי ציינה גם את הקשר המיוחד שלה לבני עקיבא, "בעידן הוואטצאפ שואלים אותי מפעם לפעם מהי קבוצת הוואטצאפ המועדפת עלי. האמת, לא קבוצת הח"כים של הבית היהודי ולא הקבוצות של המשפחה שלי. אפילו לא קבוצת התורג'מנים החפרנים אלא קבוצת 'היובל' של הסניף שלי בחיפה. אנשים בני חמישים פלוס בקשר אישי טוב. כולם כיום נמצאים בעמדות שונות של השפעה ועשייה למען המדינה והחברה".

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל דיבר על האחריות הגדולה של כל משתתפי הועידה בקבלת ההחלטות המשמעותיות שיעלו במהלך הועידה. שחל הדגיש כי "צריכים להיות ויכוחים של אמת נוקבת, אך באהבה ואמונה".

ועידת ההנהגה הארצית מתקיימת בהשתתפות כ-500 צעירים וצעירות, חניכים, בוגרים, פעילים ומנהיגי התנועה. הועידה תימשך עד יום רביעי.

בוועידה צפויים ליטול חלק רבנים, אישי ציבור, אנשי רוח ואקדמיה, אנשי תקשורת ועוד. מדובר בוועידה הכ"ד של התנועה המתכנסת אחת ל-5 שנים ובמהלכה מתקבלות החלטות מהותיות ומשמעותיות באשר לדרך הפעולה של בני עקיבא בתנועה בפרט ובחברה הישראלית ככלל. בנוסף, צפויות לעלות קריאות לקובעי המדיניות בישראל כפי שבני עקיבא רואה את הסוגיות המרכזיות שעל הפרק.