''אב דואג ליתומים, איש של אנשים''

כאלף בני אדם ליוו למנוחות את הרב הראשי לצה''ל לשעבר, הרב אביחי רונצקי זצ''ל, שהלך לעולמו בגיל 66 בתום מאבק ממושך במחלה קשה.

אלירן אהרון, איתמר , ט"ז בניסן תשע"ח | עודכן: 07:20

הרב הראשי לצה''ל לשעבר וראש הישיבה הגבוהה באיתמר, הרב אביחי רונצקי זצ''ל, הובא למנוחות הערב (ראשון) בבית העלמין ביישוב איתמר.

בהלוויה השתתפו כאלף בני אדם, ביניהם רבנים, שרים, חברי כנסת, קצינים בכירים בצה''ל, ראשי מועצות ביו"ש, תלמידיו של הרב רונצקי ובוגרי הישיבה.

הרב רונצקי הלך לעולמו בגיל 66 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. הוא הותיר אחריו אישה, רונית, ושישה ילדים. המחלה התגלתה בגופו כאשר ביקש לתרום כליה. בשנים האחרונות הוא הרבה לשתף את הציבור בגילוי לב במצבו הרפואי.

''רבים כאן כואבים ושבורים ומרגישים שהיית אבא בשבילם'', ספד בנו של הרב, משה רונצקי. ''היית אבא שלא נמצא הרבה בבית, אבל בחוויה שלי כילד, גם כשהיית רחוק, שקוע בלימוד במשך ימים, לי בלב לא היה חיסרון. אפילו להפך - הרגשה מרוממת.

''הערצתי אותך כאבא גדול. רב לתלמידיו בישיבת עטרת כהנים, מפקד וחבר מיתולוגי לחייליו. היית כל כך רגיש, הסברת לנו עוד כילדים להסתכל על השביל שאנחנו הולכים, להרים רגליים כדי שחלילה לא נדרוך על נמלים. ביתך וביתנו היה בית לאנשים עם צרכים מיוחדים - שמוליק העיוור, דוד, ישראל שהפך לבן משפחה ועוד רבים. לפעמים זה היה מאתגר, אבל זה היית אתה.

''היית לב רחום לחלשים ואב דואג ליתומים. היית איש של אנשים. לפני שנתיים הגיעה המחלה. נלחמת כמו שרק אתה יודע עד הרגעים האחרונים", תיאר הבן.

בנו של הרב, עודד רונצקי, ספד גם הוא, "כמה חשוב היה לך להיות עם החיילים בשטח. תמיד רצית לשבת עם חיילים, הטירונים. היום כשאני מגיע לאימונים ורואה רבנים על מדי ב' אני גאה ואומר שזה בזכות אבא".

נתנאל רונצקי, בן נוסף של הרב, ספד לאביו "אתה הולך ומשאיר עולם קצת יותר טוב אחריך. היית אדם של עם ישראל, השקעת המון בעשייה ציבורית, והימים האחרונים שלך היו סגירת מעגל. לא רצית שיבואו לבקר, היינו רק משפחה. ככל שעבר הזמן והלכת ונעלמת, התקבצנו סביבך ושרנו לך".

הרב יהושע ון דייק, ראש ישיבת איתמר שאותה הקים הרב רונצקי, סיפר לערוץ 7 על נוכחותו המיוחדת של הרב רונצקי בישיבה, "כל ימיו היה פה בבית המדרש ובמיוחד בשנתיים האחרונות עם כל הייסורים והמחלה הוא התמיד בבית המדרש, לא מש מבית המדרש גם כשהלך לבית החולים, להקרנות וטיפולים, היה חוזר לבית המדרש".

הרב ון דייק מתאר כיצד גם בימים הקשים של המחלה המשיך הרב רונצקי לשמש דוגמא אישית לתלמידים, "היו לו חברותות קבועות. למד כל היום מהבוקר עד הערב, אפילו היה יורד לחדר האוכל ויושב עם התלמידים כאחד האדם ואחר כך שוטף את כליו, סרב לקבל עזרה, כשרצו לקחת ממנו היה אומר 'אני לא נכה'.

''כדרכו היה איש בעל מידות - עין טובה, לב טוב - דוגמא אישית לתלמידים שאין כמוה. ספר תורה מהלך. איש מלא מסירות נפש לתורה, לעם ישראל, לארץ לישראל", תיאר ראש הישיבה.טוען....