התשובה היהודית לרפורמים בכותל

יהודים רבים פוקדים בחול המועד את "עזרת ישראל" בכותל המערבי. הרב דוד חי הכהן: "בטוחים שהקב"ה יפר עצות רעות ומזימות לא ראויות".

ערוץ 7 , י"ז בניסן תשע"ח

התשובה היהודית לרפורמים בכותל-ערוץ 7
תפילה ב''עזרת ישראל''
צילום: המטה המשותף

יהודים רבים פוקדים בחול המועד פסח את רחבת התפילה לרפורמים בכותל המערבי, ואמש (ראשון) התפללו כ-250 בני אדם ברחבה המכונה ''עזרת ישראל'' - דרומית לשער המוגרבים.

הרב ערן טמיר, ראש הישיבה הגבוהה באשקלון, העביר שיעור על פסח והכמיהה למקדש. "הדרך לבית המקדש הזה חייבת לבוא דרך העבודה שלנו, דרך השמיעה שלנו, דרך המעשים שלנו, דרך המאבקים, שבכביכול חס ושלום מעכבים ומפריעים להופעת המקדש הזה, ובגלל זה אנחנו פה כרגע".

בהמשך העביר שיעור במקום גם הרב דוד חי הכהן, ראש הישיבה הגבוהה 'נתיבות ישראל' וראש מוסדות 'אורות התורה' בבת ים, שהגיע עם קהילתו מבת ים לכותל המערבי, במסגרת מעמד 'זכר לעליה לרגל'.

"חלק ממה שאנחנו נמצאים כאן ברגעים האלה זו המלחמה בכל אלו שמנסים להכניס את הרוח של הגויים בתוך ארץ ישראל וירושלים עיר הקודש, ואנחנו בטוחים שהקב"ה יפר כל עצות רעות, כל מזימות שלא ראויות, כי הקודש לא יתחלל, הקודש ישאר בקדושתו, וכל אלו, שיפתחו את העיניים ויפתחו את הלב, ישובו לעבודת ה'", אמר הרב.

התפילות והשיעורים ברחבה הדרומית מתקיימות לאורך כל ימי חול המועד פסח. בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, מסר כי "דווקא היום, כשברור לכולם שלתפילות ולנוכחות במקום יש השפעה מכרעת על כל החלטה שתתקבל לגבי הרחבה הדרומית, אנחנו מצטרפים לקריאת הרבנים, וקוראים לכם להצטרף אלינו לתפילות ברחבה הדרומית של הכותל''.