אורח מיוחד ב"הקבלת פני רבו"

ד"ר רמדאן דבש, המוכתר ויו"ר המנהל הקהילתי של שכונת צור באהר, היה היום אורחו של רב העיר ירושלים בבית הרב קוק.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בניסן תשע"ח

אורח מיוחד השתתף היום (שלישי) באירוע "הקבלת פני רבו" במעמד רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן בבית הרב קוק בירושלים, המוכתר ויו"ר המנהל הקהילתי של שכונת צור באהר, ד"ר רמדאן דבש.

בראיון לערוץ 7 מספר ד"ר דבש על הקשר שהוא חש לרב קוק ועל החשיבות של ההליכה בדרכו, "זה דבר מחמם את הלב שאנחנו מתחברים יחד ועולים לכבוד רבה של ירושלים ובתוך ביתו של הרב קוק שמסמל את השלום. ירושלים זקוקה להרבה פגישות כאלה בין יהודים לערבים, ירושלים של קדושה".

לדבריו, "לעשות שלום זה לא רק בדיבורים אלא במעשים. הרב קוק היה דמות של שלום וחיבור בין הדתות ועלינו ללכת בדרכו של הרב קוק".

בתשובה לשאלת כתב ערוץ 7 האם דבריו משקפים את עמדת התושבים בשכונת צור באהר ענה ד"ר דבש, "אני חושב שהדברים שלי משקפים את הדרך של התושבים. אנחנו צריכים להסתכל קדימה ולא לבכות על חלב שנשפך. אנחנו צריכים לכבד אחד את השני. תמיד יש רצון לשלום בין התושבים שלנו בשכונה ושל כל תושבי מזרח ירושלים. כל האלימות שמתרחשת בסביבה זה לא עוזר לנו. אנחנו צריכים לעזור אחד לשני וללכת בדרכים שמובילות לשלום".

דבש יתמודד בבחירות למועצת העיר וסבור כי אין לחלק את ירושלים, "תושבי ירושלים הערבים לא רוצים לחלק את העיר. העיר תישאר בשלמותה יהודים והערבים ואני לא רואה את ירושלים מחולקת. אנחנו צריכים להפוך את ירושלים לסמל לכל העולם ולהראות לכולם את השלום האמיתי".

לסיום בירך דבש את עם ישראל בברכת חג שמח.