מעצר המחבלים שתכננו פיגוע נגד חיל הים

כוחות צה''ל ושירות הביטחון הכללי עצרו עשרה מחבלים תושבי רפיח ברצועת עזה, בחשד לאיסוף מודיעין ותכנון פיגוע טרור נגד ספינת חיל הים.

עשרת המחבלים נעצרו על כלי שייט אשר חרג מאזור הדייג ברצועת עזה, כאשר ביצעו פעילות לאיסוף מודיעין על כוחות חיל הים. כלי השייט נעצר על ידי לוחמי חיל הים.

חקירת השב"כ העלתה כי אחד העצורים, אמין סעדי מוחמד ג'מעה, דייג תושב רפיח, הוא מחבל הג'יהאד האסלאמי אשר בהנחיית מפקדי הארגון ברפיח לקח חלק בתכנון פיגוע נגד כלי שיט של חיל הים, תוך שימוש במספר סירות.

על פי תכנית הפיגוע, סירה אחת תשמש לצרכי הטעיה, כך שבשעה שספינת חיל הים תפנה לעברה, הסירה השנייה תתקוף את הספינה ותשגר לעברה בה בעת טיל מסוג קורנט, במגמה לגרום לפציעה והרג החיילים שעל סיפונה.

הסירה השלישית תתקרב בשלב זה לספינת חיל הים במטרה לחטוף את החיילים שעליה לטובת חילופי שבויים.

במסגרת ההכנות לפיגוע ערך ג'מעה מספר תצפיות על ספינות חיל הים ואסף מידע באשר למיקום הספינות, מספר החיילים שעל סיפונן וכן מידע על אמצעי הלחימה בספינות.

הפרקליטות תגיש היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום חמור נגדו.

במערכת הביטחון אומרים בעקבות סיכול הפיגוע כי ''פעם נוספת הוכח שארגוני הטרור מנסים לנצל את ההקלות האזרחיות שמבקשות ישראל לתת - הפעם בתחום הדיג - לטובת קידום פיגועי טרור, באופן הפוגע באוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה. כוחות הביטחון בים, ביבשה ובאוויר, ימשיכו לפעול לסיכול טרור''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את צה"ל והשב"כ על סיכול פיגוע הטרור, ''כוחות הביטחון יפעלו בכל זירה כדי להגן על מדינת ישראל ועל אזרחינו", אמר נתניהו. ''זוהי הוכחה לכוונותיהם האמיתיות של ארגוני הטרור בעזה, שמנסים להסוות את תוכניותיהם הרצחניות בארגון פרובוקציות על גדר הביטחון, שכל מטרתן היא לתת כיסוי למחבלים לבצע פעילות טרור כנגד ישראל''.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך גם הוא על מעצר עשרת המחבלים. "שוב צה"ל ושירות הביטחון הכללי מנעו פיגוע טרור נגד כוחותינו. האתגרים בגבול עזה מגוונים ומורכבים. לעם ישראל יש על מי לסמוך. אני מקווה שהפעם חברינו מהשמאל לא ידרשו ועדת חקירה", צייץ ליברמן בטוויטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו