מירי רגב מבטיחה:
אחרי יום העצמאות - בנייה בהר ברכה

שרת התרבות התארחה בשומרון והתחייבה לקדם בניית 500 יח"ד בהר ברכה ולבניית אזורי תעשייה חדשים באיו"ש. ''שבנו לשומרון, שבנו הביתה".

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ח

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) השתתפה באירוע הרמת כוסית שערך ראש מועצת שומרון יוסי דגן, יחד עם יו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון וראשי היישובים במועצה.

רגב אמרה כי הרחבת ההתיישבות ביהודה ושומרון היא חלק בלתי נפרד מבניית הארץ כולה. ''שבנו לשומרון, שבנו הביתה. גם אם יחפרו לעומק לא ימצאו כאן מטבע פלסטיני. לעומת זאת כן מוצאים כאן את ההיסטוריה שלנו, את מלכות ישראל הקדומה שהיתה כאן בסבסטיה''.

לדברי רגב, מיד לאחר יום העצמאות תאושר בניית 500 יחידות דיור בהר ברכה ויינתנו היתרים לבניית אזורי תעשייה חדשים בשומרון. ''אנחנו צריכים לבנות ולהחזיר את החיים היהודיים לאזורים האלו, נדאג שיהיו היתרים לאזורי התעשייה. כי לחיות זה גם תעסוקה ופרנסה", הדגישה שרת התרבות.

קודם לכן אמר ראש המועצה דגן כי המתיישבים באיו"ש מרגישים שינוי מינורי מאז כניסתו של טראמפ לבית הלבן, "הרבה פחות ממה שניתן היה לעשות בהתחשב בכך שהוא לא רואה בהתיישבות מכשול לשלום כמו קודמו''.

דגן הדגיש כי האיסור על בניית אזורי תעשייה חדשים מהווה גזירה קשה עבור הרשויות ביו"ש. ''מעבר לכך שזו פגיעה בבניין הארץ זו פגיעה באפשרויות תעסוקה לישראלים באיזור ופגיעה גם בערבים ובכלכלה שלהם.

"אנחנו מצפים שאחרי פסח תאושר בניית מאות יחידות דיור בהר ברכה כתשובה לרצח איתמר בן גל. ההתיישבות לא תוכל לקבל מצב שאחרי פיגוע כל כך קשה, לא תהיה תשובה ציונית הולמת", ציין ראש המועצה.

ראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד אמר כי "צריך לקרב את תל אביב לשומרון. אם היה אפשר להביא כל אזרח למרפסת של המדינה בפדואל לראות משם את מרכז הארץ ולראות כמה פדואל קרובה למרכז, כל השיח לגבי עתיד יו"ש היה נראה אחרת".