לתפארת מדינת ישראל
שלמה ארצי ידליק משואה ביום העצמאות

שרת התרבות בישרה לזמר המוערך כי ידליק משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל. "הפזמונים שלו מרווים את הצמאון התרבותי של כל חלקי העם''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ח

שלמה ארצי ידליק משואה ביום העצמאות -ערוץ 7
שלמה ארצי
צילום: משה שי, פלאש 90

יו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, שרת התרבות מירי רגב, אישרה היום (רביעי) כי הזמר והיוצר שלמה ארצי יהיה בין מדליקי המשואות בטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום העצמאות ה–70 שיתקיים בהר הרצל.

השרה רגב בישרה לארצי על הבחירה בו, ''שלמה התרגש מאוד מהודעתי, וניכר כי כתובה בכל נימי נפשו שירת הוויתה של הארץ הזאת, על כל חלקיה", אמרה.

''שלמה, הצבר הישראלי, מסמל את תחייתו של הדור השני לשורדי השואה. הפזמונים שלו, כמו גם פעילותו הציבורית למען הפריפריה בישראל, מרווים את הצמאון התרבותי של כל חלקי העם.

''שלמה, אני וכל העם בישראל מצדיעים לך ומאחלים לך עוד הרבה שנים של כתיבה ועשיית טוב ב'גן העדן של ילדות', הארץ המובטחת, עליה חלמו ולחמו כה רבים", הוסיפה השרה רגב.

הזמר שלמה ארצי הגיב על הבחירה בו ואמר "אני מאד מתרגש. חבל לי שהורי ואחותי לא זכו לראות ולהיות איתי ברגע הזה. העיקר שנשמור על מדינת ישראל. בינתיים מתכונן לקראת מצעד החיים באושוויץ אליו אני נוסע בשבוע הבא".

על טקס הדלקת המשואות בשנת ה-70 לישראל מעיב העימות בין שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אודות היוזמה להוסיף נאום של ראש הממשלה לטקס הממלכתי.

אמש קיבל העימות תפנית מעניינת, לאור תיעוד שהוכיח כי בטקס שנערך בשנת 1998, ביובל החמישים להקמת המדינה, עלה נתניהו שהיה אז ראש הממשלה על הבמה, במסגרת הטקס.

שרת התרבות רגב אמרה בעקבות פרסום התיעוד, "הפרסום הזה מכניס את כל הכותרות סביב טקס המשואות לפרופורציות. האמירה ש'יש לשמור על המסורת כיוון שזה לא היה מעולם', מתבררת הערב כלא נכונה – הנה זה קרה בחגיגות היובל לעצמאותנו".

לדבריה, "בוודאי מה שנכון לממלכתיות של אירועי שנת ה-50, נכון גם לממלכתיות של שנת ה-70. מה שלא הפריע ליו"ר הכנסת אז דן תיכון, בוודאי לא צריך להפריע ליו"ר הנוכחי יולי אדלשטיין".

"אני מקווה שבסופו של דבר יגיעו לנאום בטקס המשואות לציון 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל, גם נשיא המדינה וגם ראש הממשלה וגם יו"ר הכנסת. זה נכון למדינה. זה נכון לממלכתיות וזה נכון לציבור הישראלי", הוסיפה רגב.