מדוע לפתוח את הלב רק פעם אחת בשנה?

נשיא המדינה התארח הערב (מוצאי שבת) בחגיגת המימונה המסורתית בעיר אשקלון

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשע"ח

הנשיא במימונה
הנשיא במימונה
מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, התארח הערב בחגיגת המימונה המסורתית בביתם של נורית ופיני סבח שבאשקלון.

"הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד, ואין מקום ואין זמן יותר מתאים לומר את המילים הללו שהפכו אצלנו לשגרה עד שלפעמים אנחנו לא שמים לב כמה הן חשובות,״ אמר הנשיא לאורחים והחוגגים וברך בברכת ״תרבחו ותסעדו״.

עוד הוסיף הנשיא, "אחיי ואחיותיי בשנות השבעים החלנו לחגוג ולציין את חג המימונה שהובא אלינו על ידי העדה המופלאה מצפון אפריקה בעיקר, על ידי אחינו המרוקאים. היה זה בבחינת פתיחת דלת, פתיחת בית לכל דכפין למען ההתחדשות ומתוך הרצון להיות כולנו יחד. אני רוצה היום יותר מתמיד לברך את אחינו ואחיותנו אשר הנחילו לנו כחברה וכעם את המסורת הנפלאה הזו של המימונה".

הנשיא ברך את יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין שהגיע גם הוא אל החגיגה ואמר, "גם אני, וגם ידידי יו״ר הכנסת, נציג הריבון, העם בישראל, יותר ויותר מבינים שפתיחת הדלת היא פתיחת הלב ואנחנו מצליחים באמת ברגעים מסוימים להתאחד כולנו, לאהוב אחד את השני ללכת כתף אל כתף מתוך הרצון שלנו, של כולנו, לקדם את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו. שבנו לארצנו ויצרנו נס בשבעים שנים - דבר שלא עשה מעולם אף עם והיום אנחנו מבינים יותר ויותר, מדוע לפתוח את הלב רק פעם אחת בשנה? בואו נפתח את הלב גם בזמן מחלוקות בכל ימות השנה לאלו ולאלו גם אם נתווכח נדע שאחיות ואחים אנחנו. תרבחו ותסעדו".