עמרי כספי
עמרי כספי צילום: ניצן קידר

עומרי כספי נאבק כבר תקופה ארוכה על מנת לחזור מהפציעה שלו ולהיות כשיר לפני פתיחת הפלייאוף.

לצערו ולצערם של ישראלים רבים, אוהדי כדורסל, הפורוורד הישראלי לא הצליח לעשות זאת, ורגע לפני שלבי הפלייאוף בליגת הכדורסל הטובה בעולם, הודיעה הבוקר (ראשון) האלופה גולדן סטייט כי היא משחררת את כספי.

אחרי תשע שנים החלום של כספי, שמעולם לא שיחק בפלייאוף ליגת הכדורסל הטובה בעולם, נגוז שוב זאת מאחר שלא הצליח להחלים בזמן לפלייאוף, שייצא לדרך בסוף השבוע הקרוב.

את עונתו התשיעית במספר בליגת הכדורסל הטובה בעולם פתח כספי, הישראלי הראשון, בסערה כשחתם בלא אחרת מאשר האלופה גולדן סטייט תמורת חוזה מינימום. כספי החל את דרכו עם הווריירס בצורה מאוד מוצלחת ובתחילת העונה סיפק כמה משחקים שהובילו להרבה מחמאות, הן מצד הצוות המקצועי והשחקנים בקבוצה והן מצד התקשורת המקומית, ואף סידרו לו מקום בחמישייה לזמן קצר.

לצערו של הפורוורד הישראלי, מעמדו דעך בחלק השני של העונה, בין היתר בגלל פציעה טורדנית עמה התמודד. דווקא כאשר נדמה היה לרגע שכספי חוזר לעניינים בזכות משחק מצוין מול הלייקרס בחודש שעבר, הוא מיד נפצע שוב, הפעם בקרסול, במפגש נגד קבוצתו הקודמת סקרמנטו ב-16 במרץ.

בהתחלה היה נראה כי הפציעה תשבית את כספי לתקופה של כשבוע בלבד, אולם ההיעדרות שלו מהפרקט התארכה, ובמקביל התעלות של קווין קוק חברו לקבוצה ששיחק במקביל בגולדן סטייט ובקבוצה של הווריירס בליגת הפיתוח, שרשם שורה של משחקים מצוינים עבור הווריירס ב-NBA והרוויח בכך את מקומו בסגל, מה שהכריח את הקבוצה לוותר על שחקן אחד לקראת הישורת האחרונה של העונה דבר שהוביל לפרידה מכספי הבוקר.

בשל חוקי הליגה, כספי לא יוכל להצטרף כעת לקבוצה אחרת לקראת הפלייאוף וייאלץ להמתין לסיום העונה, פעם תשיעית ברציפות, כדי לראות מה צופן לו העתיד. כספי סיים את העונה שלו בווריירס עם 53 הופעות בהן רשם 5.7 נקודות בממוצע למשחק, לצד 3.8 ריבאונדים ו-1.0 אסיסטים ב-14.0 דקות בממוצע.

רק לפני שלושה ימים קיבל כספי הודעה מעודדת שהשאירה לו סיכוי כי יישאר בסגל האלופה כשחברו לקבוצה, הפורוורד פטריק מקו נפצע וייעדר לפחות כחודש אחרי שאובחנה אצלו פגיעה באחת העצמות באזור עמוד השדרה. המשמעות מבחינת האלופה הייתה כי מקו יחזור במקרה הטוב רק בשלבים המתקדמים של הפלייאוף וגם זה לא בטוח, אך גם זה לא עזר לכספי לקבל מקום בסגל האלופה.

בשלב הראשון קיוו בגולדן סטייט שהפציעה של מקו לא חמורה, כשזה נפצע לפני כשבוע במשחק מול סקרמנטו אחרי דחיפה של וינס קרטר, מה שגרם לו ליפול בצורה חזקה על הפרקט. על אף העובדה כי האלופה תחסר את מקו שייאלץ לעבור תקופת שיקום די ארוכה ולא יחזור כל כך מהר, כספי לא קיבל את המקום שלו בסגל האלופה, וכעת ינסה למצוא לעצמו קבוצה אחרת להשתקם בה מהפציעה.

לרוע מזלו של כספי, הוא שוב יישאר ללא הופעה בפלייאוף, כשזה כרגע עומד במקום הרביעי ברשימת השחקנים הפעילים, עם הכי הרבה משחקים ב-NBA ללא הופעת פלייאוף כשהישראלי עם 552 משחקים בעונה הסדירה.