אירוע הוקרה לקרן קהילות
אירוע הוקרה לקרן קהילותצילום: דוברות בנימין

למעלה מ-4,000 חברי וחברות קרן קהילות הגיעו בחול המועד הפסח לאירוע הוקרה והערכה לעשייתם של הגרעינים בתחומים הקהילתיים, החינוכיים והחברתיים, שהתקיים באתר שילה הקדומה בבנימין.

קרן קהילות מאגדת תחתיה כ-70 גרעינים תורניים-חברתיים בכל הארץ, המונים כ-10,000 משפחות.

שרים, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור הגיעו לברך את חברי קרן קהילות ביניהם: שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, שר החקלאות אורי אריאל, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן וראש המועצה האזורית בנימין אבי רואה.

במרכזו של האירוע התקיימה תפילת חנה במקום המשכן כשלפניה ברך השר כץ, "חברי הגרעינים הינם דור שלישי להתיישבות בכל הארץ, בכך הם מובילים את חיזוק המורשת והחברה בישראל".

ראש עירית ירושלים ניר ברקת שהשתתף אף הוא באירוע ברך את הגרעינים בשם ראשי הרשויות וציין כי "הגרעינים התורניים בדומה לישובי בנימין והשומרון, בונים קהילות. כוחה העצום של הקהילה הוא שבונה היום את החוסן של תושבי מדינת ישראל".

הרב אליעזר מלמד רבה של הר ברכה דיבר על הצורך לחזק את הוראת לימודי החול ובמיוחד אנגלית ומתמטיקה בנוסף ללימודי הקודש, ובכך יתחזקו הגרעינים נוכח רצונם של משפחות נוספות להגיע ולהתיישב בפריפריה.

האירוע נחתם בהענקת תעודת הוקרה והערכה לצבי צויבל, יו"ר מפעלות הציונות הדתית, על פעילותו רבת השנים למען העלאת קרנה וחיזוק חוסנה של הציונות הדתית והגרעינים התורניים. תעודת ההוקרה ניתנה על ידי הרב דני טרופר נשיא קרן קהילות, יצחק לקס יו"ר קרן קהילות וחברי הכנסת שולי מועלם, מוטי יוגב, ניסן סלומינסקי ובצלאל סמוטריץ'.