רחל עזריה
רחל עזריה צילום: יוסי אלוני

בסוף השבוע יצאה חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) נגד חלוקת החוברות "אג'נדה צבאית" שחיבר הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה בעלי.

בציוץ בטוויטר כתבה עזריה: "ככה נראה קרב מאסף כשההפסד כבר ברור. בעיתון מקור ראשון מחולקת החוברת הזאת כדי לשכנע צעירות דתיות לא להתגייס. חרדלים יקרים. תודו, הפסדתם. הבנות מתגייסות בהמוניהן. וגם חוברת של הרב יגאל לוינשטיין ב- 100,000 עותקים לא תעזור".

אחד ממפיצי החוברות, דוד וכטל, החליט להגיב לדבריה ואמר, "לצערנו חברת הכנסת רחל עזריה בחרה ליישר קו עם רמה נמוכה של שיח שטחי שמורכב מכותרות ריקות מתוכן".

לקריאת החוברת שעוררה את הסערה לחצו כאן

וכטל מסביר כי טענותיה של עזריה מנותקות ממה שנכתב בחוברת, "המינימום הנדרש, כך חשבתי, הוא לפחות לקרוא את תוכן החוברת עליה מגיבים במהירות בשצף קצף. אולי כך היא הייתה זוכה להימנע מהמבוכה אליה היא נכנסה – בדבריה הזכירה חברת הכנסת כיצד החוברת מנסה למנוע מבנות דתיות להתגייס. אלא שלאחר שעברתי שוב על החוברת כולה מראשיתה ועד סופה לא מצאתי אפילו מילה אחת שנוגעת לגיוס בנות דתיות. הסיבה לכך היא פשוטה – החוברת לא עוסקת בגיוס בנות דתיות".

לדבריו, "עזריה בחרה לעשות שימוש בדה לגיטימציה לציבור מסוים, מה שהיא קראה 'חרד"לים' (קשה היה לי שלא לדמיין אותה אומרת את הביטוי הזה בזלזול ולעג) ובכך לנסות לכסות על הכתוב מהטעם הפשוט שמי שכתב אותו הוא כבר מראש לא רלוונטי ולא ראוי לתגובה".

וכטל ממשיך במתקפה ואומר, "אנשים ברמתה של חברת הכנסת עזריה, הם שהביאו אותנו להדפיס ולהפיץ את החוברת במאה אלף עותקים ולחלקה לציבור הרחב. רצוננו היה לדלג על המשוכה התקשורתית השטחית שדואגת להעלים כל מה שלא נראה בעיניה".

וכטל מציין כי "מדובר בנושא שנוגע לחוסנה של מדינת ישראל ולכשירות הצבא לעמוד במשימותיו ולצערנו ישנם אפילו נבחרי ציבור שלא לוקחים אותו ברצינות הנדרשת ונכנסים לעובי הקורה".

"כיוון שיש לי חשש שיש עוד כמה 'אנשי רוח' כמותה, כאלו שמסוגלים לגבש דעה על חוברת שלמה רק מהבטה חפוזה על הכריכה, אכתוב בכמה מילים על מה כן מדברת החוברת: החוברת עוסקת במסמך צבאי בו כתוב שחור על גבי לבן שהצבא מודה בכך שהוא אימץ את תאוריית המגדר. מסמך שמלמד שצה"ל של 2018 דוגל באג'נדה של טשטוש זהויות, מבית המדרש הליברלי ביותר. אג'נדה שאפילו בחברה החילונית נחשבת הזויה ומופרכת" מסביר וכטל את הרעיון שעומד מאחורי פרסום החוברת.