הברכה של אייכלר לראש ממשלת הונגריה

חבר הכנסת, המשמש כיו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-הונגריה, כתב לראש הממשלה הנבחר, "המשך לעמוד לצד העם היהודי".

חיים לב , כ"ד בניסן תשע"ח

חבר הכנסת ישראל אייכלר
חבר הכנסת ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ישראל אייכלר, המכהן כיו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-הונגריה, שיגר מכתב ברכה לראש הממשלה ויקטור אורבן שנבחר לקדנציה שלישית ברציפות בתפקיד.

"ברצוני לברך אותך על מערכת בחירות מצוינת שבסיומה נבחרת להנהיג את העם ההונגרי בפעם השלישית, בניצחון גדול ומהדהד", פתח ח"כ אייכלר את מכתבו והודה לראש הממשלה ההונגרי על מאבקו בגילויי האנטישמיות האירופיים.

"עקבתי אחר מערכת הבחירות שכללה מסרים מדאיגים מהמפלגה הלאומנית, נגדה יצאת בקול ברור, תוך הבעת מחאה נוקבת. זכית לאמון העם ההונגרי. רוב גדול מאזרחי המדינה העניקו לך את קולם גם במאבק שאתה מנהל מול מפלגת השמאל הרדיקלי, ומול גורמים פרוגרסיביים הפועלים נגד מדינת ישראל והדת היהודית. ניכר כי ממשלת הונגריה תחת הנהגתך פועלת בכל הכוח העומד לרשותה על מנת להביא לתוצאות היעילות ביותר למיגור האנטישמיות בהונגריה ובאירופה כולה", הוסיף אייכלר.

ראש ממשלה הונגריה נחשב לידיד של מדינת ישראל והעם היהודי, ואף הצהיר כי יילחם נגד כל גילויי אנטישמיות במדינה.

אייכלר מציין במכתבו את המפגש החם בין השניים בעבר. "לעונג הוא להיזכר בפגישה המשותפת שלנו במהלך ביקור ראש ממשלת ישראל בהונגריה. כבר אז הצהרת על עמידתך האיתנה לצד העם היהודי ומדינת ישראל, כמו גם לצד היהדות ההונגרית האותנטית שומרת המסורת. הבטחת אז שתפעל לסייע לשימור בתי הקברות במדינה, ולהפרחת הקהילות היהודיות".

בסיום המכתב ביקש ח"כ אייכלר מראש הממשלה בבונגרי שימשיך לעמוד לצד העם היהודי. "אני בטוח כי גם בקדנציה הבאה תמשיך לעמוד לצד העם היהודי, מתוך רגשות ידידות היסטורית וכבוד לדת ולמסורת היהודית. אברך אותך, שכשם שהנך עומד לצד העם היהודי, כך יעמוד אלוקים לצדך וישמור את צעדיך".