קובי מידן לא ינחה את טקס יום הזיכרון

עיריית ראשון לציון נענתה לפניית המשפחות השכולות וביטלה את הנחייתו של קובי מידן בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

עוזי ברוך , כ"ה בניסן תשע"ח

קובי מידן
קובי מידן
צילום: פלאש 90

עיריית ראשון לציון נענתה לדרישת ההורים השכולים המתגוררים בעיר, וביטלה את הנחייתו של קובי מידן בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

המשפחות השכולות דרשו למנוע ממידן את הנחיית הטקס לאחר שכתב בפייסבוק כי הוא מתבייש להיות ישראלי, על רקע פעילות צה''ל ברצועת עזה.

״דעותיהן ורגשותיהן של המשפחות השכולות ניצבים מעל לכל שיקול אחר. אין מקום למחלוקות באירוע המאחד את החברה הישראלית", נמסר מעיריית ראשון לציון.

קובי מידן, איש תקשורת המשדר בין היתר בגלי צה''ל, זומן בשבוע שעבר לשיחת הבהרה עם מפקד גלי צה״ל שמעון אלקבץ לאחר התבטאותו, ממנה השתמע כי הוא מתנגד לפעילות צה''ל מול ההפגנות האלימות בעזה.

בשיחה בין השניים הבהיר מפקד גלי צה"ל כי מידן הפר את הקוד האתי של גלי צה"ל. "הקוד האתי קובע שעובדי גלי צה"ל וחייליה וכן כלל המשתתפים הקבועים, וקובי מידן נימנה עליהם, מחוייבים להפעיל שיקול דעת בכל התבטאות מעל כל במה חיצונית, מקוונת או אחרת", אמר אלקבץ.

הוא הוסיף כי "הקוד האתי של התחנה הוא המגדלור לפני המחנה ולאורו צריכים לפסוע כלל חייליה ואזרחיה ללא קשר לאופי העסקתם".

בשיחה עם מידן הבהיר אלקבץ, כי כוונתו המקורית לאחר פרסום הפוסט היתה להרחיקו משידור, אך לאחר שזה הבהיר מיד כי לא כתב מילה רעה אחת על החיילים ובעקבות דבריו הכנים החליט מפקד התחנה הביא לסיום העניין ולא להפסיק את הקשר.

מידן ביקש להבהיר בשיחתו היום עם מפקד התחנה, "הדברים נכתבו בדף הפייסבוק הפרטי שלי. הם לא נאמרו במסגרת שידורי התחנה. ההפרדה הזאת חשובה ולא מקרית. הם נכתבו מתוך כאב ואכפתיות".

"לא נכתבה מילה כנגד חיילי צה"ל היקרים לכולנו. לא זאת היתה הכוונה ואם כך פורשו הדברים - אני מתנצל על כך. אני מבין שהקשר עם גלי צה״ל, היקרה ללבי כבר יותר מארבעים שנה, מחייב, גם על פי הקוד האתי של גלי צה״ל, שהתקבל ב-2017 הפעלת יתר שיקול דעת גם בהתבטאויות פרטיות".