אלביט רכשה את יוניברסל אוויוניקס

רכישה זו מחזקת באופן משמעותי את מיצובה של אלביט מערכות בשוק התעופה האזרחי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ח

מנוע צמיחה מרכזי.
מנוע צמיחה מרכזי.
צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות השלימה את רכישת הנכסים והפעילויות של החברה האמריקנית יוניברסל אוויוניקס תמורת כ-120 מיליון דולר.

חברת Avionics Universal הפועלת במספר אתרים ברחבי ארה"ב, עם מטה הממוקם בטוסון, אריזונה, מפתחת ומייצרת מערכות אוויוניקה אזרחיות עבור מגוון רחב של מטוסים ומסוקים, חדשים ומושבחים.

הפתרונות של Avionics Universal כוללים מערכות ניהול טיסה, מערכות תצוגה, מערכות תקשורת, פתרונות קוקפיט שלמים ומערכות מתקדמות נוספות בתחום האוויוניקה האזרחית, המשלימות למערכות האוויוניקה האזרחית, למערכות לראייה מוגברת בטיסה (Enhanced Flight Vision Systems) כמו גם לקו מוצרי התצוגה העילית (Head-Up Display) של אלביט מערכות, הזוכים להצלחה בינלאומית בתחום התעופה האזרחית.

רכישה זו תאפשר לאלביט מערכות להציע פורטפוליו רחב ומתקדם של פתרונות קוקפיט מקצה-לקצה הן ליצרניות מטוסים אזרחיים והן ללקוחות שבבעלותם מטוסים כאלה.

הפעילות העסקית של Universal Avionics תמשיך לפעול לאחר הרכישה עם אותה הנהלה וצוות עובדים, ותחת אותו השם, כחברה בת אמריקנית בבעלות מלאה של אלביט מערכות.

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר "אנו מספקים בשנים אחרונות מערכות ייחודיות לראייה מוגברת בטיסה ולתצוגה עילית עבור פלטפורמות לתעופה אזרחית, ורואים בקו עסקי זה מנוע צמיחה מרכזי.

''אלביט מערכות ו- Universal Avionics חולקות DNA דומה של חדשנות ומובילות טכנולוגית והפורטפוליו המשולב שלנו יוצר סינרגיה שתחזק את המיצוב התחרותי שלנו. אני מקדם בברכה את צירופם לאלביט מערכות של ההנהלה ועובדי Universal Avionics ומאמין שניסיונם וכישוריהם יתרמו רבות לפעילות שלנו בתחום התעופה האזרחית", הוסיף המנכ''ל.