ח"כ מנחם אליעזר מוזס
ח"כ מנחם אליעזר מוזס צילום: הלל מאיר/TPS

למרות התנגדותן הרשמית של הסיעות החרדיות להדחת ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) בשל החשש מפני פגיעה במיעוטים, טוען הבוקר (ד') יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס כי באופן אישי הוא תומך ביוזמה.

"עקרונית אני בעד ההדחה של חברת הכנסת חנין זועבי מהכנסת", אמר בראיון שהעניק לרדיו 'קול ברמה'. עם זאת הבהיר כי סיעת יהדות התורה תדון אודות עמדתה הרשמית. "היום בישיבת הסיעה נדון על ההשלכות לגבי המיעוט החרדי ונחליט האם אנחנו תומכים במהלך".

בדבריו התייחס אף לחוק הגיוס המתגבש והודה כי לפי שעה אין כל מתווה מוסכם. "אין על השולחן כרגע חוק מוסכם בעניין הגיוס שמחכה לאישור, יש לנו בסך הכל חודש וחצי להעביר את החוק. מקווה שנצליח".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מתח הבוקר ביקורת על התנגדות המחנה הציוני והסיעות החרדיות להדחת ח"כ חנין זועבי מהכנסת.

ח''כ פורר, יוזם המהלך להדחת זועבי באמצעות החתמת 70 חברי כנסת, אומר כי בש"ס, יהדות התורה והמחנה הציוני טומנים ראש בחול בניגוד לרצון הציבור, ''שמאס בהסתה ובתמיכה בטרור של הגיס החמישי היושב בכנסת ישראל.

"אנחנו לא נוותר ואני בטוח שכל סרבני החתימה ויפי הנפש שמאמינים שזועבי צריכה לעוף מהכנסת אבל מפחדים ומעדיפים לעשות חשבונות ישנים בניגוד מוחלט להגיון הבריא, למצפונם ולרצון הציבור יחתמו בסופו של דבר", הוסיף פורר.