מייסד ויו"ר פייסבוק, מרק צוקרברג, החל אחר הצהריים (רביעי) את עדותו בבית הנבחרים של קונגרס, כיממה לאחר שהופיע בפני ישיבה משותפת של שתי ועדות סנאט.

בתשובה לשאלתו של חבר קונגרס רפובליקני, הודה צוקרברג שסגירת העמוד של דיימונד וסילק – צמד תומכות ידועות של הנשיא, דונלד טראמפ – היתה בגדר "טעות אכיפה". לדבריו, אנשי פייסבוק החלו במגעים עם הצמד כדי לתקן את השגיאה.

דיימונד וסילק הן אחיות שחורות שהתפרסמו בזכות סרטונים משעשעים-אך-רציניים שהעלו לרשתות החברתיות, בהן תמכו בטראמפ החל ממסע הבחירות שלו. אחת האחיות, המכונה "דיימונד", נוהגת לשאת נאומים נרגשים וכועסים, בעוד שאחותה "סילק" מסתפקת בדרך כלל בחזרה על מילות מפתח של דיימונד ובהנהונים נלהבים.

לצמד יש יותר מ-1.3 מיליון עוקבים. סגירת העמוד שלהן נומקה בכך שהוא מהווה "סכנה לקהילה".

המתקפה השמרנית על צוקרברג החלה אמש, בעת עדותו בסנאט, בעת שתושאל ע"י הסנאטור הרפובליקני טד קרוז. קרוז הזכיר שורה של צנזורים של ידיעות בעלות אופי שמרני ושאל את צוקרברג אם פייסבוק מהווה לדעתו ספק שירות נייטרלי וא-פוליטי. צוקרברג טען שהוא אכן רואה את פייסבוק כנייטרלי, אך הודה שאזור ההיי-טק בעמק הסיליקון שבקליפורניה נוטה שמאלה פוליטית.

בישראל, פייסבוק נוהגת לצנזר דוברים הנחשבים ימניים. לא מזמן הושבת החשבון של "אדם גולד", שזהותו האמיתית לא ידועה ושהפוסטים שלו פופולאריים מאוד בקרב הציבור הימני.