פולין מנעה הענקת פרס לאנטישמית

ארגון פולני המבוסס בארה"ב תיכנן להעניק פרס בקונסוליה הפולנית בניו יורק לאווה קורק, סופרת פולניה שטענה כי "היהודים נהנו בגטו".

תגיות: פולין
ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ח

פולין מנעה הענקת פרס לאנטישמית-ערוץ 7
אוושויץ
Thinkstock

ממשלת פולין הצליחה למנוע את הסערה הפוליטית הבאה, לאחר שפקידים בכירים בפולין מנעו הענקת פרס לסופרת פולניה שהואשמה בהתבטאויות אנטישמיות.

ארגון פולני המבוסס בארה"ב הודיע כי הוא מתכוון לקיים טקס בקונסוליה הפולנית בארה"ב במהלכו יעניק פרס לשלושה פולנים על תרומתם לחברה. אחת מהן, אווה קורק, היא סופרת פולניה שטענה כי "היהודים נהנו בגטאות במהלך מלחמת העולם השנייה" ועוררה סערה עצומה.

לאחר הפרסום בתקשורת הפולנית על הטקס מעורר המחלוקת שאמור להתקיים בקונסוליה הפולנית בניו יורק, הודיע אנדז'יי פאלושק, יועצו של ראש הממשלה הפולני מתאוש מורבייצקי, כי ממשלת פולין פעלה על מנת למנוע את הטקס.

"הפרס אינו יוזמה ממשלתית, אך הממשלה הפולנית פעלה על מנת למנוע את הטקס שהיה עלול להיות מפלג" אמר פאלושק. אחד האנשים הנוספים שאמורים היו לקבל את הפרס מהארגון הפולני הוא מתיו טירמנד, פעיל ימין פוליטי הכותב עבור אתר החדשות "ברייברט".

טירמנד הביע תמיכה בהחלטת ממשלת פולין למנוע את הענקת הפרס לקורק. "השכל הישר גבר. אף אחד לא רצה להיות בחדר אחד איתה, כולל אני", אמר טירמנד.