ניצולת השואה שנאבקה נגד סגירת ערוץ 7

לאה פיירשטיין שרדה את מחנה ההשמדה אושוויץ. לאחר שנדם קולו של רדיו ערוץ 7 שלחה מכתב כואב וזועם ליועמ"ש דאז, אליקים רובינשטיין.

עוזי ברוך , כ"ז בניסן תשע"ח

לאה פירשטיין עם אחותה חדווה
לאה פירשטיין עם אחותה חדווה
צילום: באדיבות המשפחה

לאה פיירשטיין ז"ל היתה נערה צעירה כאשר פרצה השואה, ויחד עם תאומתה, חדווה כ"ץ, נלקחה למחנה ההשמדה אושוויץ, שם היו השתיים חלק מקבוצת "תאומי מנגלה".

בשלהי חודש תשרי תשס"ד, לאחר שתחנת הרדיו של ערוץ 7 נסגרה בעקבות רדיפה משפטית, שיגרה פיירשטיין מכתב כואב ונזעם למי שהיה באותם ימים היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.

בחלקו הראשון של המכתב הציגה פיירשטיין את עצמה וסיפרה, "אתמול, כהרגלי מדי יום, פתחתי את ערוץ 7 כדי להאזין לשידוריו. לפתע היתה דממה. היתה זו עבורי אחת הדממות הקשות ביותר בחיי. אחותי ואני שרדנו ממחנה ההשמדה 'אושוויץ', מידיו של השטן, מלאך המוות, ד"ר מנגלה ימ"ש, שעשה בנו, התאומות את ניסוייו המחרידים".

"רק אנחנו נשארנו מכל משפחתנו", הוסיפה וסיפרה פיירשטיין, "בנות 14 בלבד היינו אז, אולם מאז גם אחרי שעלינו ארצה ובנינו לנו בחסדי ה' משפחות נפלאות, אנחנו נושאות את הצלקת הנוראה הזאת בתוכנו בכל רגע. הסבל המתמשך הזה קשה לתארו במילים, הכאב העצום הזה שהיה עצור בתוכי מאז, יוצא אט אט ופוצע את גופי, בכאבי תופת, שקשה לתארם במילים".

"לא זכיתי לסיים שם אפילו שמונה כיתות יסוד. גם לא זכיתי להשלים את לימודי אחרי השואה כי זה היה בלתי אפשרי. לפחות נחת הרוח שיש לי מכל ילדי ונכדי נותן מעט מזור מכאבי", הוסיפה פיירשטיין והחלה לספר מה מהווה עבורה תחנת ערוץ 7, "קרן אור קטנה יש לי גם משידורי ערוץ 7. את מה שלא זכיתי ללמוד בילדותי אני זוכה ללמוד עתה דרך השידורים באותו ערוץ".

אותן שיחות בפרשת שבוע, באמונה ובמידות טובות ממלאות אותי ונותנות לי את הכוח להמשיך ולהתמודד עם הצלקת שעדיין טבועה בבשרי ובנפשי, ואת זה, מר רובינשטיין הנכבד, גם את זה אתם רוצים לקחת ממני?? את אותו הצינור הדק הזה, שמטפטף לי את הטיפות של החיים?", שאלה פיירשטיין בכאב במכתבה.

בהמשך הדברים תקפה פיירשטיין את ההחלטה על סגירת הערוץ במילים חריפות וכתבה, "לא את ערוץ 7 בלבד אתה רודף מר רובינשטיין בשם 'רוממות החוק', אלא גם אותי ועוד אלפים כמוני שערוץ זה נתן ונותן להם, יום ועוד יום, את התקווה לעתיד טוב יותר".