המרצה שמשווה בין צה"ל לגרמניה הנאצית

ד"ר עופר כסיף אמר לסטודנטים כי "בשיח הישראלי שהממשלה יצרה - לגיטימי להרוג ערבים. כך מדרדרים לתהום לגרמניה של לפני 80 שנה"

תגיות: ערוץ 20 צה"ל
ערוץ 20 , כ"ז בניסן תשע"ח

ימים ספורים בלבד לפני יום השואה, השווה מרצה במכללה האקדמית תל אביב יפו בין השיח הישראלי העכשווי והתנהלות הממשלה לבין התהליכים שאירעו בגרמניה הנאצית.

בקורס "פוליטיקה השוואתית" שהתקיים השבוע לסטודנטים משנה א' אמר כסיף לתלמידים: "יש בגבול עזה טבח של חפים מפשע. חלק נכבד ורוב האנשים שנרצחו ונורו על ידי צלפים, זה אנשים שלא היו חמושים ולא סיכנו אף אחד וירו בהם כמו במטווח ברווזים".

בדברים שנחשפו בחדשות 20 ערך המרצה השוואה בין פעילות צה"ל לגרמניה הנאצית. "בשיח הישראלי שממשלת ישראל הנוכחית יצרה, זה לגיטימי להרוג ערבים. ככה מדרדרים לתהום למה שקרה בגרמניה לפני 80 שנה. זה בדיוק התהליך".

בהמשך השיעור תקף המרצה את שר החינוך. "יש מנגנון של שקר בעם, זאת שטיפת המוח. שטיפת המוח היא של אנשים כמו שר החינוך, פאשיסט על פי כל הגדרה. חמאס הוא מפלגה פוליטית, בעוד המגמה של ארגון 'להב"ה' זה לעשות השמדת עם".

זאת אינה התבטאותו הראשונה המקוממת של כסיף. לפני חודשים אחדים אמר המרצה, "מי שלא רוצה לראות את הדמיון בין מה שקורה בישראל בשנתיים האחרונות במיוחד למה שקרה באמצע שנות ה-30 בגרמניה נמצא בבעיה והוא זה שיהיה אחראי למה שאולי יקרה פה בעתיד".

על שרת המשפטים איילת שקד כתב המרצה בעבר כי היא "חלאה ניאו נאצית". על כך הוגשה נגדו תלונה במשטרה.

במכללה האקדמית תל אביב יפו אמרו בתגובה, "אנחנו לא מכירים את האירוע. כשיועברו אלינו כל הפרטים נפתח בבירור. האקדמית תל אביב יפו לא מסכימה עם רוח הדברים שנטענו בכתבה, אם יוכחו כנכונים".