שגרירת אירלנד זומנה למשרד החוץ

שגרירת אירלנד בישראל זומנה לשיחה במשרד החוץ בירושלים בעקבות השתתפות ראש עיריית דבלין בכנס אנטי ישראלי ברמאללה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ח

דבלין, אירלנד
דבלין, אירלנד
צילום: רויטרס

שגרירת אירלנד בישראל אליסון קלי זומנה היום (חמישי) לשיחה במשרד החוץ בעקבות השתתפותו של ראש עיריית דבלין בכנס אנטי-ישראלי ברמאללה ועל רקע שתי החלטות עוינות שקיבלה השבוע מועצת העיר.

סמנכ''ל אירופה במשרד החוץ הביעה את תדהמתה ואכזבתה העמוקה מכך שראש העיר בחר להשתתף באירוע אנטי-ישראלי מובהק.

ממשרד החוץ נמסר כי ''הדבר צורם במיוחד לאור עיתוי האירוע דווקא בשבוע בו ישראל מציינת את יום השואה של העם היהודי.

''ממשלת ישראל מצפה לתגובה אירית פומבית ורשמית בנוגע להתנהלותה של מועצת עיר הבירה של אירלנד בכלל, ושל העומד בראשה בפרט, המנהלים מסע של אפליה ושל שטנה כנגד מדינת ישראל", הוסיפו בירושלים.

נציין כי ראש העיר דבלין הלורד מישל מק דונצ'ה נחת השבוע בנתב"ג והגיע לכנס ברמאללה כאורח הרשות הפלסטינית - למרות צו איסור כניסה שהוצא לבקשת שר הפנים, אריה דרעי. ראש העיר הצליח להיכנס לישראל בגלל טעות באיות שמו.

אמש סיפר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, כי ראש עיריית דבלין השתתף בכנס ברמאללה שבו התנוססה תמונתו של המופתי חאג' אמין אל חוסייני אשר נפגש עם היטלר.

”ערב יום השואה, ראש העיר דבלין מגיע לכנס ברמאללה בו מככב המופתי שנפגש עם היטלר. מעניין אם מישל מק דונצ'ה הנכבד בחר את האירוע והעיתוי בכוונה או לא. אולי הצפירה מחר בבוקר תזכיר לו, שחאג' אמין אל חוסייני נפגש עם רוצח המיליונים אדולף היטלר, ואז ינסה לחשוב מה להגיד לבני הקהילה היהודית בעיר לה הוא אחראי.

''מק דונצ'ה הפגין תמימות אומללה, או אולי זו אינה תמימות. עובדתית הוא מצא עצמו בכנס המפאר פושע מלחמה", כתב האלוף מרדכי.