ראש השב"כ נדב ארגמן במצעד החיים

משלחת אנשי ונשות שירות הביטחון הכללי שהגיעה (חמישי) למצעד החיים יחד עם ראש השב"כ נדב ארגמן, הם כולם דור שני ושלישי של ניצולי שואה.

רבים מבני משפחותיהם המורחבות מצאו את מותם באוושויץ, חלקם אף היו ממנהיגי מרד גטו ורשה.

בין הצועדים, ר', נכדו של יהושוע אשר היה פרטיזן בארגון אצ"י, אחד ממובילי מרד גטו ורשה (בהיותו נער). ר' הוא דור שלישי של אנשי ביטחון, משמש כיום בתפקיד מודיעיני סיכולי בשב"כ סיפר כי סיפורי הגבורה על סבו היוו השראה עבורו לקריירה הביטחונית אותה ממלא כיום.

עוד משתתפת במשלחת אנשי השב"כ , ע' - ראש ענף מודיעיני אשר אמה היא ניצולת שואה מצ'רנוביץ שברומניה אשר נשלחה לגטו ברשד בטרנסניסטריה. המלחמה הפרידה בין בני המשפחה לאביהם. לאחר שעלו לישראל והיו בטוחים כי אב המשפחה הוצא להורג, גילו באמצעות מדור חיפוש קרובים כי האב נותר בחיים, המשפחה התאחדה בארץ.

עוד צועד במשלחת השב"כ, ג', אשר סבתו שושנה, היום בת 93, היא ניצולת מחנה אוושויץ וצעדות המוות. אביה ואחיה הקטן נרצחו באושוויץ. עלו ב48 לארץ ישראל. אחיו של ג' הוא תא"ל בצה"ל אשר צועד גם הוא היום במשלחת הנשיא במצעד החיים 2018. שני נכדיה של שושנה, משירות הביטחון הכללי ומצה"ל צועדים היום יחד על אדמת מחנה ההשמדה.

ראש השב"כ נגד ארגמן אמר כי ''לפני 70 שנה בגטו לודז' מתו מרעב סבא וסבתא של אימי. 70 שנה אחרי אני עומד כאן עם משלחת של ראשי מערכת הביטחון הישראלית בראשות נשיא המדינה ועובדי הארגונים, במקום הנורא הזה שבו נרצחו מעל מיליון יהודים.

''באנו לכאן על מנות לזכור ולהשתתף במצעד, מפעל הזיכרון יוצא הדופן הזה, באנו לכאן על מנת להצדיע לגבורת הניצולים שניצלו מהתופת, עלו לארץ ישראל, לחמו במלחמת העצמאות, הקימו מדינת חזקה לתפארת עם צבא חזק, עם כלכלה מפוארת, עם טכנולוגיה יוצאת דופן.

"לעמוד כאן היום ולקחת חלק במפעל המיוחד הזה זה דבר מיוחד במינו, מרגש מאוד ובאמת כבוד מאוד לשירות הביטחון הכללי. נמשיך לבצר את ביטחון מדינת ישראל ולהבטיח ביטחון לעם ישראל'', הוסיף, ארגמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו