אני כאן בשביל סבתא, ובזכותה

נכדתה של ניצולת השואה מיריי קנול שנרצחה על ידי מוסלמי בצרפת, צעדה במצעד החיים. "הרמטכ"ל והנשיא ביקשו שאגיע וכמובן שהתייצבתי''.

יוני קמפינסקי, פולין , כ"ז בניסן תשע"ח

סרן קרן ברוש, נכדתה של ניצולת השואה מיריי קנול הי"ד שנרצחה לפני כחודש על ידי מוסלמי בפריז, צעדה במצעד החיים כשעל חולצתה סיכה עם תמונה של סבתה.

''היא נרצחה על ידי מישהו שהכירה", מספרת הנכדה, ''שכן שלה שכנראה התאסלם בזמן שהיה בכלא, יחד עם שותף וגם אמא שלו שותפה, היא שטפה את הסכין המגואלת בדם וכרגע הם במעצר. אנחנו בתהליך להביא אותם לדין''.

כאמור, ברוש נושאת עימה התמונה של סבתא מיריי הי"ד, ומספרת כי ''את התמונה הזאת קיבלתי בצעדה שעשו לכבודה בצרפת, היו שם 30 אלף איש והמון פוליטיקה. לקחתי את התמונה איתי כי היום אני פה בשבילה, בזכותה. הייתי אמורה היום להשתחרר ואני כאן. קיבלתי אתמול טלפון שהרמטכ"ל והנשיא מבקשים שאגיע וכמובן שהתייצבתי.

ברוש לא מבחינה בין האנטישמיות שהופיעה באירופה בזמן המשטר הנאצי ובין האנטישמיות בימינו, "אנטישמיות היא אנטישמיות בצורותיה השונות. כל העניין של האנטישמיות מתחילה ומסתיימת באדם, בחינוך שהוא מקבל, אנחנו צריכים להמשיך לחנך אחד השני ואת הילדים שלנו לעתיד טוב יותר.

''כבוד עצום להיות בצעדה הזאת, לא משנה כמה חם יהיה או קר יהיה זה לא ממחיש את מה שהם עברו כאן", מוסיפה ברוש.