שרת המשפטים:
פסק דין עצוב, המחבל הנתעב הוא רוצח

איילת שקד מותחת ביקורת על ביה"ד הצבאי שזיכה מניסיון רצח מחבל שביצע פיגוע דקירה והרשיע אותו בגרימת חבלה מחמירה. "מצפה לערעור".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: הלל מאיר/TPS

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) מותחת ביקורת על בית הדין הצבאי שזיכה מניסיון רצח מחבל ערבי שביצע פיגוע דקירה בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי.

המחבל, ערבי תושב חברון, זוכה מעבירת ניסיון רצח והורשע בגרימת חבלה מחמירה. בית המשפט הצבאי התעלם מהעובדה שבפיגוע נפצעה קשה נירית זמורה מדקירה בגבה.

לדברי שקד, ''פסק הדין הבעייתי של בית הדין הצבאי הוא בעיקר עצוב. עודף משפטיזציה מחליף לפעמים את השכל הישר''.

''מבקשת להאיר את עיני השופטים - כשמישהו רוצה להרוג הוא מתכוון לזה. מחבל נתעב שדוקר אשה יהודיה, ומותיר את הלהב בגבה, כשצועק 'אללה הוא אכבר' - הוא רוצח. מצפה מהתביעה הצבאית לערער על הפסיקה לאחר מתן גזר הדין'', הוסיפה שרת המשפטים.

נציין כי במהלך הפיגוע רץ המחבל לעבר נירית זמורה, דקר אותה תוך כדין קריאות "אללה אכבר" ופצע אותה קשה, אך השופטים הצבאיים פסקו שלא ניתן לקבוע כי המחבל דקר את זמורה על מנת להרוג אותה, וייתכן שהתכוון רק לפצוע אותה.

נירית זמורה מתחה ביקורת קשה על החלטת השופטים. "איננו מצליחים להירגע. ההרגשה שלנו היא שישנה זילות של דם יהודי. ברור לכל בר דעת, גם בהתבסס על עובדות, שהמחבל ניסה לרצוח, אין כאן שאלה".

"כבר שנתיים וחצי שאני מסתובבת עם 'סכין בגב'. ההתמודדות שלי ושל כל המשפחה היא יומיומית וההשלכות כבדות. התחושה היום היא ששופטי בית המשפט מחזיקים את הסכין הזו. זו סכין בלב של כולנו, סכין בלב של כל המשפחות נפגעות הטרור, וחס וחלילה של הנפגעים הבאים בחסות בית המשפט", הוסיפה זמורה.

לדבריה, "ציפינו שמבית המשפט תצא אמירה ברורה וחד משמעית שבית המשפט במדינת ישראל לא נותן יד לרצח יהודים ולצערנו זה לא מה שקרה כאן. חשוב לנו להדגיש, שהדברים נכתבים באהבה גדולה למדינה שלנו ודווקא משום כך הזעזוע עמוק".