למקומות, היכון, עם ישראל חי!

כלת פרס ישראל מרים פרץ הזניקה את "מירוץ אלירז" לזכר בנה. "כשאלירז היה מגיע מעזה או מג'נין – הוא היה נכנס קודם כל לבית המדרש".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בניסן תשע"ח

כלת פרס ישראל מרים פרץ, אמו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד, הזניקה היום (שישי) את מאות הרצים שהשתתפו ב''מירוץ אלירז'' השני בפתח תקווה.

פרץ הזניקה את המירוץ במילים "למקומות, היכון, עם ישראל חי". את המירוץ יזם הרב צדוק דמארי מישיבת אמי"ת אלירז בעיר שפועלת להנצחתו של אלירז פרץ הי"ד ומחנכת בדרכו.

בין הרצים היו תלמידי הישיבה, חניכי תנועות נוער, נציגי חטיבת גולני ובני משפחת פרץ. את הרצים הוביל בנו של אלירז, אור חדש בן ה-14. המירוץ התחלק לשני מקצים, מקצה קצר של שני קילומטרים ומקצה למיטיבי ריצה באורך 4.5 קילומטרים.

בדברים שנשאה לפני תחילת המירוץ אמרה פרץ כי אלירז היה איש של עשיה ושל רוח למען עם ישראל, "אין הנצחה ראויה ומשמעותית כמו הנצחה בחיים של רוח ועשיה, כפי שעושה הישיבה הפועלת ברוחו".

"ישיבת אמי"ת אלירז היא בית המדרש של רוח עם ישראל. זה המקום ממנו יונקים כוחות. אני מתרגשת לספר לכם כי בשבוע שעבר פגשתי קבוצה של חיילי קומנדו, ולאחר השיחה ניגשו אלי חיילים ואמרו 'מרים- אנחנו בוגרים של ישיבת אמי"ת אלירז' וזו היתה גאווה לראות את הבוגרים שמתחנכים כאן ברוחו של אלירז – תורת ישראל ועם ישראל, ונוטלים חלק במאבק כדי שנוכל להמשיך ולהניף את הדגל".

מירוץ אלירז
צילום: דניאל חנין

"אישתו של אלירז, שלומית, סיפרה כי שאלה אותו זמן קצר לפני נפילתו - מה משמח אותך?, ואלירז ענה כי מה שמשמח אותו זה היותו חלק מעם אחד, סביב דגל אחד, בלי תיוגים ובלי חלוקות.

''כדי שהארץ הזו תמשיך להיבנות- היא חייבת רוח", אמרה מרים פרץ. ''אנחנו יכולים 70 שנה לבנות בניינים, לסלול כבישים ולייבש ביצות אבל בלי בניין הרוח אי אפשר להמשיך. את הרוח הזו ינק אלירז מבית המדרש. כשהיה מגיע מלבנון, מעזה או מג'נין – הוא לא היה נכנס הביתה, הוא היה נכנס קודם כל לבית המדרש".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז, אמר כי ''הריצה היא סמל של תנועה וחיים, זו תשובתו של עם ישראל למי שמבקש לפגוע בנו ובחיינו - אנחנו לא נפסיק לרוץ, לא נפסיק לחנך, לא נפסיק לבנות ולהיבנות".

צילום: רוני גולדפינגר
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il