תביעה: חולה לא הועברה למחלקה - ומתה

על פי התביעה רופאה בטיפול נמרץ סירבה בכל תוקף לקבל למחלקתה צעירה עם שוק ספטי - וגרמה למותה. משפחתה דורשת פיצוי מבית החולים.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

תביעה: חולה לא הועברה למחלקה - ומתה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

אם לשלושה בשנות ה-30 לחייה, הסובלת ממחלה אוטו-אימונית ומטופלת בסטרואידים, הגיעה לבית חולים בצפון כשהיא סובלת מחום ושיעול מטריד - שלא חלפו גם לאחר טיפול בתכשירים ובאנטיביוטיקה.

החולה הועברה למחלקה הפנימית בבית החולים – אך למרות שהושמה במסכת חמצן - מצבה הלך והתדרדר. עקב כך, פנה הרופא התורן במחלקה הפנימית לקולגה שלו – הרופאה התורנית במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים – וביקש להעביר את החולה למחלקתה.

חרף הצטרפות מנהל המחלקה הפנימית לבקשתו – סירבה הרופאה התורנית בכל תוקף לקבל את החולה אליה. כעבור מספר שעות נפטרה הצעירה.

בימים אלה הגישו עוה"ד רן שפירא ועוה"ד ספי קלו ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא – תביעה לפיצויים נגד בית החולים בשם עיזבון המנוחה, בעלה וילדיה - בטענה לרשלנות רפואית חמורה שהובילה למותה ללא עת של אם צעירה – ולהרס משפחתה.

בחוות דעת המצורפת לתביעה, קובע ד"ר ז'ק אשרוב, מומחה ברפואה פנימית ומנהל לשעבר של המחלקה לרפואה דחופה בביה"ח וולפסון – כי הרופאים בבית החולים בו אושפזה האשה חרגו בצורה משמעותית מהנורמות הנהוגות ברפואה.

לדבריו, הרופאים טיפלו בחולה במסכת חמצן בלבד – ללא ניטור, ובלי לשים לב כי טיפול זה לא רק שאינו מיטיב עם מצבה, אלא שהיא מפתחת חמצת ושוק ספטי. ד"ר אשרוב הביע תמיהה על הסירוב להעביר את החולה למחלקת טיפול נמרץ – חרף מצבה הקשה שחייב זאת.