צילום סלפי עם החיילים המצטיינים
צילום סלפי עם החיילים המצטייניםצילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אירח הבוקר (ראשון) בטקס באודיטוריום הכנסת, את 120 החיילים והחיילות המצטיינים שנבחרו לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל.

בטקס אמר יו"ר הכנסת למצטיינים, "קיבלתם את האות כהוקרה שלנו על עשייה למופת: עשייה שהיא לא רק 'כמו שצריך'. היא דוגמה לאחרים. במהלך השירות הפגנתם דיוק ואחריות, אבל הדרך שהובילה אתכם לכאן סללו תכונות אחרות: מקוריות, תעוזה, הקרבה. מילים גדולות, שהפכתם למציאות פשוטה".

יו"ר הכנסת קרא למצטיינים שנבחרו לקחת אחריות גם לאחר השירות הצבאי. "אני מאוד מודאג כיום מתופעה שקיימת כאשר לאחר השירות הצבאי יש רפיון לפתע בהתמסרות. אנחנו מדינה קטנה ומי אם לא מצטייני צה"ל ייקחו כאן את האחריות. דווקא היום, כשאנחנו מעלים על נס את ההצטיינות הצבאית, לרמוז לכם על היום שאחרי הצבא. היום הזה אולי נראה לחלקכם רחוק, אבל תאמינו לי – הוא נמצא ממש מעבר לפינה".

לדבריו, "בעוד שנים לא רבות, אתם תקבלו את האחריות על כלל המשימות של העם בישראל. אתם תובילו את הכלכלה. אתם תקדמו את המדע. אתם תפתחו את הספרות והשירה. גם אז – ואולי, בעיקר אז, אני מבקש מכם להצטיין, כי מצטיינים דרושים לנו לא רק בשדה הקרב, אלא גם באזרחות".

לאחר הטקס שכלל חלוקת שי אישי לחיילים והחיילות המצטיינים מיו"ר הכנסת, התקיים הצילום המסורתי המשותף של החיילים המצטיינים עם היו"ר ברחבת הכנסת. במהלך הצילום הוציא אדלשטיין מכיסו את מכשירו הסלולרי, וצילם תמונת "סלפי" אישית עם המצטיינים.

החיילים המצטיינים בכנסת
החיילים המצטיינים בכנסתצילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי