אין עשור שבו לא הוקז כאן דם

טקס הזיכרון השנתי לחללי הטרור נערך בתל אביב. רון חולדאי: ''מרגע שרגליו דורכות כאן - כל ישראלי הוא גם קצת תל אביבי, ולו לשעה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

חולדאי בטקס
חולדאי בטקס
צילום: כפיר סיון

עיריית תל אביב-יפו קיימה הערב (ראשון) את טקס הזיכרון השנתי לזכרם של חללי הטרור, במעמד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה אייבי מוזס ומשפחות שכולות.

עיריית תל־אביב היא הרשות היחידה המקיימת טקס מרכזי נפרד לחללי הטרור המתקיים מידי שנה בגן מיוחד שהוקם בגני יהושע סמוך לגן הבנים ולפני אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

"תושבי העיר העברית הראשונה - עמדו גם עמדו בכל המלחמות שפקדו את הארץ - ואחר כך גם בהתקפות הטרור - באוטובוסים שהתפוצצו, במטעני המתאבדים בגינות בתי הקפה, בהתקפות המחבלים, בפיגועי הירי ובדקירות", אמר חולדאי.

הוא הזכיר כי פעולות איבה פגעו בתל אביב-יפו כבר בעשור הראשון לקיומה, ''ומאז לא היה עשור שבו לא הוקז כאן דם נקיים. אין זה במקרה. גם בעיני אנשי הטרור, העיר הזאת היא לב ליבה של ההוויה הישראלית. אך הם נכשלו במזימתם לשבש את אורחות חייה.

''תל אביב-יפו ממשיכה להיות העיר הפתוחה, החופשית ומלאת חדוות החיים שהייתה מאז ומעולם. לא רק תל אביבים נפלו קורבן למעשי הטרור שפקדו את העיר. ברשימת החללים שאיתם אנחנו מתייחדים היום - ושמותיהם רשומים כאן על לוח הזיכרון – גברים, נשים, ילדים וקשישים, מאופקים ומכרמיאל, מלוד וממודיעין, נתניה ורמלה, חדרה ובני ברק, תל מונד וראשון לציון – מכל רחבי הארץ איבדו את יקיריהם כאן יחד איתנו. זאת אולי ההוכחה העצובה מכולן לאמיתות הטענה - שתל אביב-יפו היא העיר של כולם''.

חולדאי הוסיף, ''מרגע שרגליו דורכות כאן - כל ישראלי הוא גם קצת תל אביבי, ולו לשעה. לא חשוב מה היה מקום מגוריהם - חללי הטרור החקוקים מאחורי נפגעו כתל אביבים וככאלה אנחנו מאמצים אותם אל ליבנו, באהבה ובכאב. בני משפחות יקרים, הטקס הזה, לא בא לרפא פצע שאינו יכול להגליד לעולם. הוא בא רק לומר לכם, שהעיר הזאת זוכרת אותם. יהי זכרם ברוך ומי ייתן ולא תדעו עוד דאבה".